Automatyczna brama przesuwna
11 czerwca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Działanie i zalety automatyki w bramach przesuwnych

Coraz więcej właścicieli domów, czy przedsiębiorstw ulokowanych w niezależnych budynkach decyduje się na zakup automatycznych bram przesuwnych. Powoduje to tym samym mniejsze zainteresowanie tradycyjnymi bramami, ręcznie otwieranymi. Sprawdź, jak działają bramy z automatyką i z czego wynika ich popularność. Poznaj najważniejsze zalety tych nowoczesnych produktów, być może i Ty zdecydujesz się na ich zakup.

Jak działają automatyczne bramy przesuwne?

To, w jaki sposób działają automaty, w które wyposażane są nowoczesne bramy przesuwne, nie jest skomplikowane. Natomiast trzeba zaznaczyć, że bezpośredni wpływ na specyfikę tego procesu ma rodzaj zastosowanej automatyki, a może być ona różna – zarówno w wielkości, jak i obsłudze oraz sposobie działania. Potwierdza to szeroki wybór rozmaitych zestawów do wyposażenia bramy w automatykę, dostępny między innymi w sklepie internetowym wnaszymdomu.pl.

Niezależnie jednak od wybranego wariantu na automaty do bram przesuwnych składa się przede wszystkim siłownik i dodatkowe części sterujące. Jednak do wyposażenia bramy w inteligentną automatykę potrzebnych jest jeszcze kilka innych elementów. Mowa o fotokomórkach, pilocie i sygnalizatorach świetlnych. Warto przy tym dodać, że montaż automatyki w bramach przesuwnych jest stosunkowo trudny, dlatego każdorazowo powinni się go podejmować wyłącznie profesjonaliści – po to, by żaden element nie uległ zniszczeniu.

Funkcjonowanie bram przesuwnych wyposażonych w automatykę opiera się na działaniu siłownika, w którym zamocowane jest koło zębate stymulowane do zazębiania się z listwą, co prowadzi do jego obracania się. Jednocześnie dochodzi do przesuwania bramy. Cały ten proces możliwy jest dzięki zastosowaniu odpowiedniego pilota.

Dlaczego warto postawić na bramę z automatyką?

Istnieje kilka powodów, dla których bramy przesuwne wyposażone w automatykę cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednym z nich jest na pewno poczucie komfortu podczas wjeżdżania na swoją posesję. Takie bramy są szczególnie doceniane wtedy, kiedy na dworze pada deszcz, śnieg lub wieje silny wiatr. Dzięki nim nie ma konieczności wychodzenia ze swojego samochodu, by umożliwić sobie wjazd do garażu. Chociaż nawet przy sprzyjających warunkach atmosferycznych nie zawsze ma się chęć na opuszczanie swojego auta w celu otworzenia bramy. Jest tak przede wszystkim po ciężkim dniu pracy.

Jedną z kluczowych zalet automatyki w bramach przesuwnych jest też szybkie i sprawne dostanie się na teren swojej posesji. Kiedy brama musi być otwierana ręcznie, to niestety czas, który trzeba poświęcić na jej otworzenie, jest o wiele dłuższy niż podczas wprawiania w ruch automatyki. W związku z tym korzystanie z nowoczesnych, automatycznych bram przesuwnych to realna oszczędność czasu – na czym współcześnie zależy chyba każdemu.