oprawki ksztalt twarzy Okulary Korekcyjne
19 grudnia 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak dopasować okulary do kształtu twarzy?

Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej osób nosi okulary – zarówno, jeśli chodzi o modele typowo korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne czy takie, które powstały z myślą o pracy przy komputerze. Podczas wyboru odpowiedniego egzemplarza należy skupić się na kilku aspektach. Jednym z nich jest dopasowanie oprawek do kształtu twarzy. Jak zrobić to w sposób poprawny?

Okulary a kształt twarzy

Wbrew pozorom, kształt twarzy ma ogromne znaczenie podczas wielu wyborów. Wpływa on na odbiór fryzury, makijażu czy nawet biżuterii. Tak samo jest również w przypadku oprawek. Odpowiednio dopasowane okulary powinny podkreślać naturalną urodę, nie deformując wyglądu twarzy.

Właściwie dobrane oprawki sprawiają, że ich właściciel wygląda tak samo dobrze lub nawet lepiej niż bez nich. Wpływają one także na komfort korzystania z okularów, szczególnie jeśli chodzi o szerokość

– tłumaczy specjalista z firmy Nemezis, czyli salonu optycznego w Gliwicach.

Jak dobrać właściwe oprawki?

Pierwszym krokiem podczas wybierania właściwych oprawek jest zorientowanie się, jaki kształt ma Twoja twarz. W tym celu najlepiej porównać ją do podstawowych figur geometrycznych. Istnieje również opcja odrysowania konturu głowy na lustrze, co pomaga w dopasowaniu jej do konkretnego typu urody.

Najpopularniejsze kształty twarzy:

  • trójkątna,
  • okrągła,
  • owalna,
  • kwadratowa,
  • podłużna.

W przypadku twarzy trójkątnej najlepiej sprawdzą się całkowicie okrągłe lub zaokrąglone oprawki. Wówczas należy unikać modeli z wyraźnie podkreśloną linią brwiową. Dobrym pomysłem jest wybranie subtelnych wariantów na żyłce.

Osoby o okrągłej twarzy powinny stawiać na produkty, które wydłużą i wyszczuplą buzię. Najlepszym wyborem są oprawki kwadratowe i prostokątne. Tacy użytkownicy okularów powinni unikać zaokrąglonych modeli, które spotęgują niepożądany efekt.

Posiadacze owalnej twarzy są w bardzo wygodnej sytuacji, ponieważ mogą pozwolić sobie na niemal każdy typ oprawek. Warto pamiętać jednak o odpowiednim dopasowaniu wybranego egzemplarza do szerokości głowy.

Osoby mające kwadratową twarz powinny stawiać na wysmuklające oprawki, które jednocześnie łagodzą ostre rysy. W ich przypadku najlepiej sprawdzą się modele okrągłe, owalne lub o kocim kształcie. Dobrą decyzją jest unikanie kanciastych oprawek.

Twarz podłużna wymaga zastosowania okularów, które zrównoważą jej proporcje. U osób o takim typie urody najlepiej sprawdzą się modele okrągłe lub owalne. Podobnie jak w przypadku twarzy kwadratowej, dobrym wyborem będą także produkty wyciągnięte w zewnętrznym kącie.