Dziecko w wózku zimą
5 sierpnia 2021

Kategoria:
Moda

Jak ubrać dziecko na zimowy spacer w wózku?

Zimowy spacer pomaga zahartować organizm dziecka. Jeśli mróz na zewnątrz nie jest zbyt duży, w powietrzu nie ma smogu i nie wieje porywisty wiatr, warto przygotować maluszka i wyruszyć z nim na przechadzkę. Jak ubrać małe dziecko na zimowy spacer, żeby było mu ciepło i komfortowo? Jakie czynniki wskazują na to, czy niemowlę nie marznie albo nie jest zgrzane?

 

Jak ubrać dziecko na zimowy spacer?

Choć niemowlę nie jest w stanie powiedzieć rodzicom, czy jest mu zimno, czy nie, to jednak można to poznać, dotykając jego karku. Jeżeli jest chłodny, to znaczy, że trzeba ubrać maluszka w jeszcze jedną warstwę. Jeśli maluszek ma wilgotny kark, to jest mu za gorąco. Ubranie dziecka na zimowy spacer w wózku bywa wyzwaniem, dlatego najlepiej stosować sprawdzone zestawy ubranek, na przykład:

  • body dla niemowlaka – oczywiście z długim rękawem,
  • śpioszki albo rajstopki,
  • bluzę albo sweterek,
  • spodnie,
  • kombinezon – jeśli masz model, który nie osłania stóp, załóż dziecku dodatkowo buciki lub grube skarpety,
  • czapkę, rękawiczki,
  • śpiworek.

 

Wybierając ubranka dla dziecka, trzeba pamiętać, że jego skóra jest bardzo delikatna i pewne tkaniny mogą ją podrażniać. Najlepsze będą miękkie, naturalne materiały, oznaczone certyfikatem OEKO-TEX. Są one w pełni bezpieczne dla niemowląt i antyalergiczne. Tkaniny zawierające syntetyczne domieszki też mają swoje zalety, na przykład szybko wysychają. Lepiej jednak, żeby stanowiły kolejną warstwę i nie miały bezpośredniego kontaktu ze skórą.

 

Lepsze buciki czy grube skarpetki?

Czasem rodzice myślą, że skoro dziecko jeszcze nie chodzi, to niepotrzebne mu buciki. Czy rzeczywiście tak jest? Nie do końca. Tak zwane niechodki, chronią przed zimnem skuteczniej niż grube skarpety. To buciki przeznaczone właśnie dla niemowląt, które jeszcze nie potrafią chodzić. Świetnie się sprawdzają na zimowych spacerach, zapewniając dużo lepszą izolację od mroźnego powietrza niż skarpetki.

Co do wózka na zimowy spacer?

Oczywiście ciepłe ubranie dziecka na zimowy spacer to jeszcze nie wszystko. Przydatne wyposażenie stanowią też: kocyk i folia na wózek.

 

Kocyk zawsze warto mieć ze sobą na spacerze. Jeśli wyczujemy, że dziecku jest chłodno, miękki tekstylny dodatek szybko zapewni mu kolejną ogrzewającą warstwę. Natomiast folia osłoni niemowlę przed wiatrem i śniegiem, które mogą niespodziewanie pojawić się podczas przechadzki.

 

Kupując ubranka dla niemowląt na zimowy spacer w wózku, warto pamiętać, żeby były nie tylko ciepłe, ale też wykonane z wysokiej jakości materiałów i solidnie uszyte. Gdzie można takie znaleźć? Na przykład w sklepie Od niemowlaka do starszaka, który prowadzi sprzedaż zarówno stacjonarnie, jak i przez internet.