nauka-jezykow-obcych
5 listopada 2018

Kategoria:
Moda

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Angielski, niemiecki, francuski, rosyjski i inne języki obce ułatwiają znalezienie wymarzonej pracy, podróże oraz zawieranie przyjaźni bez względu na granice kraju. Są to jednak zalety, z których większość zdaje sobie sprawę, czy zatem istnieją inne korzyści wynikające z nauki języków obcych? Dowiedz się, dlaczego warto przyswajać słownictwo i ćwiczyć konwersacje w innych językach niż ojczysty.  

Czemu warto uczyć się języka obcego? – satysfakcja oraz ćwiczenie pamięci i koncentracji

Znajomość języków obcych otwiera drzwi możliwości i daje szanse na satysfakcjonującą pracę oraz podróże po najróżniejszych zakątkach świata. Znając angielski, rosyjski, niemiecki bądź inny język obcy można także z łatwością uczyć się, studiować lub pracować poza Polską. To wszystko pokazuje, że kursy językowe, korepetycje lub nauka języków innymi sposobami dzięki nowym możliwościom, zwiększa pewność siebie, poczucie szczęścia i niezależności. Znajomość angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego lub innego języka niweluje obawy i wątpliwości, gdyż istnieje małe prawdopodobieństwo problemów komunikacyjnych w krajach za granicą. Ponadto, warto podkreślić, że nauka angielskiego przyczynia się także do ćwiczenia funkcji mózgu. Systematycznie przyswajane słownictwo i konwersacje poprawiają koncentrację, rozwijają pamięć i kreatywność. Dodatkowo, badacze z Luksemburga dowiedli, że nauka języka obcego to skuteczny sposób na opóźnienie choroby Alzheimera, a z kolei naukowcy z Toronto, że osoby porozumiewające się w więcej niż jednym języku opóźniają ew. objawy demencji nawet o 5 lat.

Angielski, niemiecki i inne języki – nauka języka dostarcza endorfin i pozwala… schudnąć!

Ponadto, udowodniono także, że kolejną zaletą nauki języka obcego jest większe odczuwanie szczęścia. Dzieje się tak dlatego, że przyswajanie nowego słownictwa, konwersacje itp. doprowadzają do tego, że w organizmie wytwarzane są endorfiny (tzw. hormony szczęścia). Ponadto, kurs nauki języka obcego bądź przyswajanie go w inny sposób (np. Jagiellońskim Centrum Językowym z Krakowa) to także wytężona praca mózgu, która skutkuje… spalaniem kalorii! To z pewnością dobra wiadomość dla osób, które dbają o kondycję. Ponadto, badania naukowców z Chicago dowodzą, że osoby znające angielski, niemiecki, rosyjski, francuski bądź inny język obcy, popełniają mniej błędów decyzyjnych. Posługując się językiem obcym i dokonując konkretnego wyboru, osoby te są mniej podatne na negatywny wpływ emocji, co sprzyja logicznemu rozwiązaniu sytuacji.