biuro
4 listopada 2016

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto zadbać o wygodę swojego biura?

Nowoczesne firmy, takie jak Google czy Microsoft zmieniają swoje biura w przyjazną przestrzeń, gdzie pracownicy mogą skorzystać ze stref relaksu, specjalnych pomieszczeń wzmagających kreatywność, a nawet kapsuł przeznaczonych na drzemkę. Dlaczego tak działają? Ponieważ wygodne biuro to miejsce w którym pracownik czuje się doskonale, dzięki czemu wzrasta jego wydajność i morale.

Inwestycja w wygodę, inwestycją w wydajność

Jeżeli menedżer z uporem maniaka powtarza, że praca to nie przyjemność oznacza to tylko jedno – nie nadaje się na swoje stanowisko. Z najnowszych badań socjologicznych wynika bowiem, że to jak czujemy się w pracy istotnie przekłada się na naszą wydajność. Dlatego, nowoczesne firmy odchodzą od tworzenia szarych hal gdzie dziesiątki ludzi są stłoczone, jak kury w kurniku. Zamiast tego projektują swoje biura w taki sposób, żeby zapewnić pracownikom optymalne warunki do pracy.

Żeby biuro było wygodne, trzeba zapewnić pracownikom nie tylko przestrzeń do pracy, ale także do odpoczynku w trakcie pracy. W tym celu tworzy się tak zwane strefy „chill-outu”. Jest to miejsce, w którym pracownicy mogą zregenerować siły i na chwilę zapomnieć o pracy. Bardzo często są one położone blisko kuchni. Strefa relaksu nie powinna przypominać stanowiska pracy. W tym miejscu warto wykorzystać inną kolorystykę. Doskonale sprawdzą się w niej wszystkie rodzaje mebli kojarzące się z odpoczynkiem, a więc: kanapy, fotele, a nawet leżanki, hamaki, pufy, worki sako czy fotele z podnóżkami. Ważnym punktem jest także duży stół, gdzie pracownicy mogą zjeść posiłek w koleżeńskiej atmosferze.

Jeżeli chcesz zaplanować wygodną i ergonomiczną przestrzeń biurową, pomóc Ci w tym może pracowania Interbiuro – zajmująca się profesjonalnym projektowaniem powierzchni biurowych.

Wygoda = prestiż

Zmęczony pracownik nigdy nie będzie wydajny, co gorsza jest bardziej narażony na choroby i częściej będzie przebywał na zwolnieniach lekarskich. Planując wygodne biuro należy pamiętać, że powinno być nie tylko komfortowe, ale także estetyczne. Odpowiednia aranżacja wnętrz sprawi, że pracownicy będą czuli, że pracują w prestiżowej firmie. Co więcej, będzie to atut w procesie rekrutacyjnym, który może zachęcić nowych pracowników do wybrania naszej firmy. No i jeszcze jeden ważny argument – klienci odwiedzający firmę z pewnością docenią nowoczesne, ładne wnętrze, a przecież każdy wie jak w biznesie ważne jest pierwsze wrażenie.