zegar-scienny
13 grudnia 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Zegar ścienny czy zegar stojący?

Sprawdzenie aktualnej godziny jest obecnie możliwe w jednej chwili – wystarczy spojrzeć na kopertę swojego zegarka na ręce lub ekran telefonu bądź smartfona, ewentualnie komputera, jeżeli siedzimy akurat przed monitorem. W przypadku zegara ściennego lub stojącego funkcja odmierzania czasu ma drugorzędną rolę, ponieważ służy on bardziej jako element dekoracyjny.

Uniwersalne zegary ścienne

Zegary ścienne i stojące znajdują się głównie w domach. Stanowią ładną dekorację pomieszczeń, w których są umieszczone. Mogą być elementem wystroju mającym funkcje głównie estetyczne i dekoracyjne, dzięki czemu można elegancko urządzić sypialnię lub kuchnię. Wystarczy użyć kilka odpowiednich i pasujących do siebie elementów dekoracyjnych, wśród których znajdują się również zegary.

Zegary ścienne są bardzo uniwersalnym rodzajem zegarów. Nadają się praktycznie do każdego wnętrza – do kuchni, łazienki, przedpokoju, sypialni czy salonu. W każdym z nich mogą stworzyć swoisty klimat. W salonie może to być nutka nowoczesności, w sypialni – intymności, a w pokoju dziecięcym – fantazji, która może być wyrażona jaskrawymi kolorami lub bajkowymi motywami.

Eleganckie zegary stojące

Ustawienie zegara stojącego wymaga już nieco więcej przestrzeni, dlatego najtrafniejszym pomieszczeniem na jego lokalizację będzie salon lub sypialnia. Do tego rodzaju mierników czasu znakomicie pasuje powiedzenie „zegary mają duszę”. Dzięki charakterystycznemu tykaniu i melodii nawet w pustym pokoju czujemy jego obecność. Codzienny rytm może zostać zakłócony poprzez zatrzymanie zegara, ale wystarczy tylko włożyć kluczyk w odpowiedni otwór i wszystko wraca do normy.

Zegary stojące mogą okazać się bardzo kosztownym wydatkiem, ponieważ niektóre modele osiągają cenę kilkunastu tysięcy złotych, co nie dla każdego jest wydatkiem, na który może sobie pozwolić. Mogą stanowić jednak znakomite tło do aranżacji eleganckiego salonu – ocenia właściciel firmy Demus – sklepu online z zegarkami, który posiada w swojej ofercie m.in. zegary cyfrowe, kominkowe, stojące, ścienne oraz szafkowe wiszące.