Świece zapachowe
6 lutego 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobrać aromat świecy zapachowej do okazji?

Aromat świecy zapachowej może być słodki, przywołujący na myśl perfumy albo intensywny lub bardzo łagodny. Na rynku oferowane są produkty o szerokiej gamie zapachów. Nie wszystkie są jednak tak wartościowymi towarami, jak mogłoby się wydawać. Najlepsze są rzecz naturalne świece, które wykonuje się ręcznie. Poznaj ich najpopularniejsze, a przede wszystkim najpiękniejsze aromaty.

Największe zalety naturalnych świec zapachowych

Ręcznie wykonywane świece są wyjątkowe, bo naturalne i ekologiczne. Wiele pracowni sięga przy ich produkcji po wosk sojowy, rezygnując tym samym ze składników pochodzenia zwierzęcego. Ukłon w stronę natury jest w ich przypadku oczywisty. Równie ważny jest jednak design tego rodzaju produktów. Zazwyczaj umieszcza się je bowiem w szklanych, ozdobnych słoiczkach. Wykonanie i skład naturalnych świec zapachowych to ich główne zalety.

Nie bez znaczenia pozostaje jednak szeroka oferta tego rodzaju dodatków. Można wręcz przebierać w ich zapachach – na inną świeczką zdecydować się podczas świątecznego obiadu, a na inną podczas aromatycznej kąpieli czy sesji jogi. Jak dopasować aromat wegańskiej świecy do okazji i okoliczności? To bardzo proste!

Dlaczego odpowiednio dobrany aromat świecy zapachowej jest tak ważny?

Świece o zapachu kwiatów dają świeży, orzeźwiający aromat – zapach niczym z łąki pełnej maków lub z różanego ogrodu. Na nie najlepiej postawić w okresie wiosenno-letnim. Można je zapalić podczas towarzyskiego spotkania czy wieczornego relaksu na tarasie.

Świece o zapachu słodkości, owoców i jedzenia uwielbiają amatorzy łakoci i próbowania nowych potraw. Naturalne produkty w takim wydaniu są idealnym pomysłem na upominek. – Proponujemy wiele zapachowych świec. Te jedzeniowe są wręcz rozchwytywane. Nawiązują zarówno do klasycznych słodkości, jak i owoców, warzyw czy napojów takich, jak kawa czy herbata – mówi właścicielka pracowni NATURA LOVE, w której powstają ręcznie robione, wegańskie świece sojowe.

Jeśli szukasz aromatu, który pomoże Ci się zrelaksować, na przykład podczas sesji jogi – powinieneś postawić na świecę o zapachu lasu albo świecę egzotyczną. W okresie świąt niezastąpione są z kolei te, których aromat przywołuje na myśl pieniki, cynamon czy zapach przyniesionej do domu choinki.

Wegańskie, a przede wszystkim ekologiczne świeczki zapachowe dają ogrom możliwości, jeśli chodzi o ich wybór. Najważniejsze jest jednak to, że bazują na naturalnych składnikach. Odpowiednio dopasowane do okoliczności, budują specyficzną atmosferę i pozwalają podkreślić wyjątkowość chwili.