Lampy UV
17 grudnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dezynfekować wodę przy pomocy lampy UV?

Wieloletnie badania dowiodły, że naświetlanie wody światłem ultrafioletowym jest jedną z najbardziej efektywnych, a ostatnio, coraz bardziej popularną metodą dezynfekcji, która nie wprowadza do wody żadnych środków chemicznych. Specjalna długość fali świetlnej pozwala na całkowite zniszczenie chorobotwórczych drobnoustrojów, poprzez destrukcję ich kodu genetycznego zawartego w DNA komórek.

Oczyszczanie bezpieczne dla zdrowia

Postępująca industrializacja i rozwój technologiczny, zwłaszcza w obszarze przemysłu chemicznego, doprowadziły do tego, że dzisiaj środki chemiczne są najbardziej powszechnie wykorzystywanym sposobem oczyszczania wody. Niestety ludzki organizm jest bardzo wrażliwy i podatny na efekty uboczne działania środków chemicznych co w ciągu ostatnich kilkadziesiąt lat doprowadziło do znacznego wzrostu ilości osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie.

Podjęliśmy próbę zbadania alternatywnych sposobów oczyszczania wody i w tym celu przeprowadziliśmy rozmowę z ekspertem z firmy Delta Pomorze, który zdradził, że bakteriobójcze lampy wykorzystujące promieniowanie ultrafioletowe są najbardziej bezpieczną metodą dezynfekcji wody znaną człowiekowi. Wszystko za sprawą specjalnie opracowanego emitera światła, który wytwarza falę o określonej długości, która zabija drobnoustroje poprzez modyfikację ich DNA.

Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich, którzy w swoim codziennym życiu zmagają się z alergiami – wszak bez wody nie ma życia i karmienie organizmu cieczą bogatą w alergenne pozostałości po procesie dezynfekcji chemicznej może mieć druzgocące konsekwencje zdrowotne. Niesamowitą zaletą wykorzystania lamp UV jest brak wpływu na smak wody. Wielu ekspertów jest zgodnych, że promieniowanie ultrafioletowe powoduje natychmiastowe unicestwienie do 99,98 procent żyjących w wodzie wirusów oraz bakterii. Lampa może stanowić również uzupełnienie domowego systemu filtrującego wodę, która cały proces uzupełnia poprzez wykorzystanie sterylizacji mikrobiologicznej. Ważne jest, aby lampa została zamontowana w sposób odpowiedni przez osoby kompetentne, ponieważ to gwarantuje, że:

  • promieniowanie ultrafioletowe będzie skutecznie dezynfekować wodę poprzez zniszczenie znajdujących się w niej bakterii i wirusów oraz innych mikroorganizmów,
  • woda jest zabezpieczona przed rozwojem chorobotwórczych drobnoustrojów w przyszłości,
  • wykorzystujemy najbardziej naturalną metodę dezynfekcji bez konieczności narażenia się na efekty uboczne działania środków chemicznych,
  • nie zmieniamy smaku oraz zapachu wody.