okulary
1 lipca 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Pierwsze okulary – jak wybrać właściwie?
Oceń post

Pierwsze okulary – jak wybrać właściwie?

Okulary kiedyś były powodem do wstydu, dziś są jednym z najmodniejszych dodatków. Dlatego, kiedy okaże się, że mamy wadę wzroku, możemy wybierać spośród setek pięknych, modnych opraw okularowych, które doskonale podkreślą nasz styl. Jakie okulary wybrać? Na co zwrócić uwagę, by zawsze wyglądać w nich dobrze? Przeczytaj nasz krótki poradnik dla początkujących okularników.

Po pierwsze – kształt dopasowany do twarzy

Zanim zaczniemy przeglądać najmodniejsze dostępne w salonie oprawki, powinniśmy wiedzieć, jaki kształt okularów najlepiej podkreśli rysy naszej twarzy. Okulary mogą być naszą tajną bronią – potrafią podkreślić to, co w naszej twarzy najładniejsze i ukryć mankamenty. Trzeba jednak być ostrożnym – nieodpowiednio dobrane oprawki dadzą efekt dokładnie odwrotny. Zasady są dość proste – jeśli nasza twarz jest okrągła, najlepiej wybrać oprawki kanciaste lub kwadratowe. Jeśli mamy twarz owalną, mamy szczęście – dobrze będzie na niej wyglądać niemal każdy model oprawek – od kwadratowych, po okrągłe. Dla buzi w kształcie kwadratu warto wybrać tzw. aviatory, okulary okrągłe lub owalne. Twarz w kształcie serca również świetnie wygląda w oprawkach okrągłych, ale dobrze sprawdzą się tu też oprawki „kocie”. Takie okulary ładnie będą wyglądać też u osób o twarzy w kształcie gruszki – z szeroką żuchwą i wąskim czołem. Bardzo duży wybór pięknych oprawek znajdziemy w ofercie firmy 1, 2, 3 OKULARY ZA 100, 200, 300.

Modne oprawki – piękny dodatek

Okulary noszą dziś blogerki, celebryci i prawdziwe gwiazdy – i to także na wielkie wyjścia. Dlatego warto polubić swoje okulary, wybierając takie, w których będziemy się czuć naprawdę dobrze i pewnie. Bardzo dużą popularnością cieszą się dziś okulary w cieniutkich, złotych oprawkach – okrągłe lub typu awiator. Takie oprawki są dość delikatne, bardzo lekkie i pasują do wielu różnych stylizacji. Zawsze modnym klasykiem są też kanciaste oprawki w intensywnych kolorach. Mogą podkręcić wygląd każdego stroju. Ci, którzy kochają minimalizm, chętnie sięgają po okulary bezoprawkowe. Bardzo dużą popularnością cieszą się też okulary typu clip-on, z nakładką przeciwsłoneczną. Wybierając okulary warto polegać nie tylko na własnym guście, ale też na doświadczeniu dobrego optyka, który podpowie nam, które okulary będzie nam się dobrze nosić i jakie oprawki będą pasować do naszych rysów i stylu ubierania się. Pierwsze oprawki wybierzmy więc korzystając z pomocy fachowca, a z czasem sami wykształcimy swój własny okularowy styl.