6 marca 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Znieczulenia komputerowe we współczesnej stomatologii

Nawet gdy pojawia się ból niektóre osoby nie chcą udać się do stomatologa. Czują dyskomfort, nie mogą normalnie funkcjonować, a także niepotrzebnie narażają się na utratę zęba, a nawet komplikacje zdrowotne. Czy jest na to sposób? Wystarczy odwiedzić nowoczesny gabinet stomatologiczny i wybrać znieczulenie komputerowe. Dowiedz się, na czym polega, komu jest zalecane i czy faktycznie leczenie zębów wtedy nie boli.

Na czym polega znieczulenie komputerowe The Wand? 

Znieczulenie komputerowe The Wand nie boli, gdyż jest aplikowane komputerowo. Można je podać przy pomocy niewielkiego urządzenia oraz specjalnej końcówki. Oczywiście, nie jest tak, że stomatolog nie jest wtedy obecny, gdyż ostatecznie to on przykłada końcówkę aparatu do dziąsła pacjenta. Kolejny krok wykonywany jest już poprzez komputer, który podaje znieczulenie w określonym tempie i pod konkretnym ciśnieniem. To właśnie takim sposobem możliwe jest bezbolesne znieczulenie zęba lub zębów i rozpoczęcie konkretnych działań leczniczych.

W czym tkwi sekret znieczulenia The Wand?

Znieczulenie komputerowe The Wand jest bezbolesne, gdyż jego aplikacja jest w pełni monitorowana na niewielkim komputerze. Warto podkreślić, że podczas stosowania standardowego znieczulenia, płyn wstrzykiwany jest z niedopasowaną do potrzeb pacjenta szybkością. Inaczej jest w znieczuleniu komputerowym. Tutaj płyn nie rozpycha tkanek w krótkim czasie, a pozwala na bieżąco się wchłaniać, przez co nie ma nieprzyjemnego uczucia, które przez wielu pacjentów odbierane jest jako ból. Stomatolog podając standardowe znieczulenie np. wykonując leczenie kanałowe nie jest w stanie określić odpowiedniego tempa. Komputer podający znieczulenie dokładnie to wie.

Czemu jeszcze warto zastosować znieczulenie komputerowe?

Podstawową zaletą znieczulenia komputerowego jest brak bólu. Innym jego atutem jest czas podania, który wynosi zaledwie 3 minuty. Co warto podkreślić, pacjent gotowy jest do działań stomatologicznych bezpośrednio po podaniu znieczulenia. W standardowej metodzie konieczne jest odczekanie min. 10 minut – podkreśla specjalista ze Studia stomatologii „Skrzat” z Krakowa.

Warto także podkreślić, że znieczulenie komputerowe jest w pełni bezpieczne. Dodatkowo, cienkie końcówki urządzenia nie wywołują u pacjenta dyskomfortu, który często pojawia się podczas wbijania igły w dziąsło przy standardowym znieczuleniu. Kolejną zaletą jest także fakt braku strzykawki. Gabinet stomatologiczny odwiedzają często osoby, dla których jest to widok, który nie kojarzy się dobrze. Istotnym jest także to, że podczas znieczulenia komputerowego nie drętwieje twarz – pacjent może normalnie mówić, dysponuje pełną mimiką oraz ma naturalny wygląd twarzy.