zioła i nalewki
12 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zioła i nalewki Ojca Klimuszki – charakterystyka, zastosowanie

Potencjał tkwiący w ziołach pozwala na zadbanie o swoją kondycję zdrowotną. Ziołolecznictwo od zawsze jest nieodzowną pomocą dla osób, które chcą wprowadzić do swojego życia skuteczną profilaktykę zdrowotną, a także takich, które borykają się już z konkretnymi dolegliwościami. Właśnie z tego powodu zioła i nalewki Ojca Klimuszki cieszą się aktualnie dużym uznaniem. Sprawdź, co je cechuje i po co je stosować.

Ojciec Klimuszko i jego ziołolecznictwo

Ojciec Klimuszko był nie tylko franciszkaninem, fitoterapeutą, ale i wspaniałym zielarzem, który doskonale wiedział, jak łączyć zioła, by powstały z tego cenne mieszanki. Klimuszko zachęcał społeczeństwo do tego, by ponownie zwróciło uwagę na zioła, czyli naturalne składniki i korzystało z nich na wypadek różnych dolegliwości zdrowotnych. Dzięki przeświadczeniu, że w naturze tkwi ogromna siła, franciszkaninowi udało się opracować szereg receptur, dzięki którym dziś wszyscy ci, którzy wierzą w moc ziołolecznictwa, mogą korzystać z wartościowych ziół i nalewek Ojca Klimuszki.

Cechą charakterystyczną wyrobów stworzonych na podstawie receptur Ojca Klimuszki jest wieloskładnikowość. Franciszkanin wierzył, że zioła mają największe oddziaływanie na człowieka wtedy, kiedy są ze sobą połączone – wówczas dochodzi do synergii, która jest maksymalnie zadowalająca w skutkach. Z tego powodu tworzył kompozycje o nieparzystej liczbie składników (5–11) – mając przy tym pewność, że tak przygotowane mieszanki ziół i nalewki zyskają największą siłę oddziaływania.

Zdaniem Ojca Klimuszki zioła, które są parzone pojedynczo, nie są aż tak skuteczne, jak komponowanie ziół w mieszanki. Dlatego właśnie w sklepach zielarskich, takich jak na przykład sklep zielarski ZiołaDar z Sosnowca, znaleźć można mieszanki ziół i nalewki o bardzo bogatym składzie. Dla przykładu – w napoju odchudzającym Ojca Klimuszki „Pij i chudnij” znajdują się takie naturalne komponenty jak: owocnia fasoli, korzeń lubczyku, ziele skrzypu polnego, ziele krwawnika, kwiat hibiskusa, czarna porzeczka, nasiona lnu i korzeń z zielem mniszka lekarskiego.

Do czego są wykorzystywane zioła i nalewki Ojca Klimuszki?

W ofercie sklepów zielarskich odnaleźć można zioła i nalewki Ojca Klimuszki pomagające w różnych dolegliwościach zdrowotnych lub przyczyniające się do zapobiegania ich powstawaniu. Mowa między innymi o:

  • nalewkach na serce, stosowanych dla ochrony serca i kluczowych elementów układu krążenia,
  • nalewkach na wątrobę, które poprawiają pracę wątroby i pomagają likwidować toksyczne substancje znajdujące się w organizmie człowieka,
  • nalewkach na trawienie, poprawiających pracę układu pokarmowego,
  • nalewkach na bezsenność, ułatwiających zasypianie, rozluźniających i uspokajających,
  • kawach zbożowo-ziołowych na odchudzanie, zawierających cenny błonnik, białko i węglowodany.

To tylko wybrane przykłady efektów pracy Ojca Klimuszki. Jego determinacja w dążeniu do wypracowania idealnych receptur sprawiła, że dziś istnieje szereg naturalnych produktów pomagających w zachowaniu odpowiedniej kondycji zdrowotnej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ziół i nalewek Ojca Klimuszki, skontaktuj się z wybranym sklepem zielarskim, który ma w ofercie te produkty i poproś o udzielenie dodatkowych informacji.