ultrasonografia oka
26 listopada 2015

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zastosowanie ultrasonografów okulistycznych

Badania z użyciem najnowszych technologii skutecznie wspomagają ich efektywność. Dzięki temu, jak nigdy wcześniej, możliwe jest zarówno uzyskanie precyzyjnej diagnozy, jak i wdrożenia najlepszych metod leczenia. To z kolei czyni większość wcześniej trudnych schorzeń szybkimi do wykrycia, a w konsekwencji łatwiejszymi w wyleczeniu. Wyjątkowa delikatność idąca w parze z ponadprzeciętną dokładnością to czynniki wymagane w pracy lekarzy specjalistów oraz stosowanych przez nich specjalistycznych urządzeń. Doskonałym przykładem jest w tej kwestii optyka, a konkretnie badanie ultrasonografii oka. Sprzęt wykorzystany przy jej wykonaniu spełnia szereg właściwości, co w dużej mierze odpowiada za jego szerokie zastosowanie.

Czym jest ultrasonografia oka?

Badanie ultrasonograficzne to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, dzięki której lekarz uzyskuje wiedzę na temat zmian zachodzących w gałce ocznej w chwili, w której nie można dokładnie zbadać oka, np. przy wylewie krwi lub przy zaćmie. Pozwala także na ocenę struktur anatomicznych w jego obrębie. Przebieg badania ogranicza się właściwie do jednego etapu. Pacjent zamyka oczy, natomiast specjalista pokrywa jego powieki specjalnym preparatem. Następnie przykłada do nich sondę ultrasonografu, a ta przekazuje obraz struktury oka do komputera. Obraz jest natychmiast widoczny na monitorze – tłumaczy specjalista firmy Poland Optical, zajmującej się dystrybucją wysokiej klasy sprzętu optycznego. Ze względu na prostotę badania, postęp technologiczny oraz wyjątkowe cechy, ultrasonografy znajdują zastosowanie w szerokim spektrum okulistyki diagnostycznej. Nowoczesne urządzenia cechuje przy tym kompaktowa, lekka obudowa oraz brak konieczności podłączenia do zewnętrznych komputerów – dodaje.

Zastosowanie ultrasonografów w okulistyce

Nowoczesne ultrasonografy mogą spełniać nawet kilka funkcji. Dobry przykład stanowi nowoczesne urządzenie USG firmy NIDEK, które umożliwia szybkie i precyzyjne wykonanie B-Scanu, biometrii oraz pachymetrii. Dzięki swoim właściwościom aparat ultrasonograficzny z powodzeniem można wykorzystać w takich schorzeniach jak tylne odłączenie ciała szklistego, obrazowanie i pomiary guzów wewnątoczoczodołowych, guzy wewnątrzgałkowe, zwyrodnienia w ciele szklistym, następstwa urazów oka, zmiany poliferacyjno-krwotoczne w cukrzycy oraz inne choroby obejmujące zarówno gałkę oczną jak i oczodół. Dzięki badaniu USG można wykryć różnego rodzaju schorzenia, co pozwala jeszcze precyzyjniej przewidzieć wynik operacji lub wyeliminować ryzyko jakichkolwiek powikłań.

Przejrzysty obraz i dodatkowe funkcje, takie jak wbudowana drukarka termiczna oraz prosty transfer danych czynią dobrej jakości ultrasonografy praktycznymi i niezależnymi urządzeniami pozwalającymi na prostą i efektywną pracę. Dodatkowo komfort ich użytkowania zapewnia kompaktowy rozmiar i lekka, ale trwała obudowa. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie to podstawa wyposażenia większości profesjonalnych gabinetów okulistycznych – podsumowuje specjalista Poland Optical.