promiennik
18 października 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zastosowanie promienników w termoterapii

Wiele osób zastanawia się, jak skutecznie dogrzać pomieszczenia domowe bądź biurowe albo hale produkcyjne i magazynowe. Idealnym rozwiązaniem dla nich okazują się często odpowiednio dobrane promienniki podczerwieni. Warto wiedzieć, że urządzenia te mają szereg zastosowań. Wyposażone w odpowiednie lampy są szeroko stosowane w termoterapii. Dowiedz się więcej na temat promienników podczerwieni oraz możliwości ich wykorzystania przy terapii ciepłem.

Czym są promienniki podczerwieni?

Jak sama nazwa wskazuje, pod pojęciem promienników podczerwieni rozumie się urządzenia emitujące promieniowanie podczerwone. Sprzęt zasilany jest zazwyczaj energią elektryczną. Po jego uruchomieniu powierzchnia robocza w bardzo szybkim tempie staje się gorąca, wolfram w lampach nagrzewa się od kilkuset do nawet 3000 stopni Celsjusza. Dzięki temu skutecznie ogrzewają one otoczenie. Wyprodukowane i rozprowadzane przez firmę DREWART-ENERGY, promienniki ciepła SOLART odznaczają się wysoką efektywnością w przesyłaniu energii cieplnej. Oznacza to, że konstrukcja takiego promiennika jest w stanie przesłać na powierzchnię do ogrzewania niemal całe ciepło emitowane przez zamontowaną w nim lampę. Głównymi zaletami tego typu urządzeń są wydajność działania, mobilność oraz prostota obsługi. Warto też mieć świadomość, że produkty te nie emitują żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. Równomiernie rozprowadzają natomiast ciepło po całym pomieszczeniu, niwelując ryzyko powstawania pleśni i grzybów na ścianach bądź na suficie.

Promienniki podczerwieni a termoterapia

Leczenie zimnem bądź ciepłem to metody znane od wieków światowej medycynie. Termoterapia świetnie sprawdza się zwłaszcza przy łagodzeniu bólów reumatycznych i kostno-stawowych. Regularne nagrzewanie bolących partii ciała powoduje rozluźnienie mięśni i zmniejszenie sztywności stawów. Termoterapia efektywnie zatem zwalcza dolegliwości bólowe, przyczyniając się do ich całkowitego zniwelowania bądź znacznego złagodzenia. Skutecznie wspomaga także leczenie m.in. chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, jak również objawów przeziębienia i grypy, aktywizuje mięśnie, stawy, organy wewnętrzne, krążenie i przemianę materii, mobilizuje i wzmacnia system immunologiczny.

Promienniki do termoterapii są stosowane w saunach stacjonarnych jak również w postaci specjalnych, przenośnych saun na podczerwień. Oczywiście taka przenośna sauna powinna posiadać odpowiedni szerokokątny reflektor (obejmie równomiernie szerokie partie ciała) i  odpowiednio dobrane  lampy. Funkcjonalne, łatwe w przemieszczaniu urządzenia wyróżniają się skutecznością działania oraz energooszczędnością. Są coraz częściej  obowiązkowym elementem wyposażenia szpitali i przychodni, a także  ośrodków SPA i gabinetów masażu. Stosowane z powodzeniem w domu oraz w innych miejscach. Dzięki temu, że pozostają one zawsze pod ręką użytkownika, może on korzystać z dobrodziejstw termoterapii o dowolnej porze dnia czy nocy.  Pozwalają pocić się zdrowo przy temperaturze ok. 45 st. C, jednocześnie zachowując stałą pokojową temperaturę otoczenia w porównaniu z tradycyjną sauną. Więcej osób może skorzystać z tej formy sauny w bardzo komfortowy sposób.