laserowe usuwanie blizn
5 listopada 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zastosowanie lasera w medycynie estetycznej

Laser znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Umożliwia na przykład usuwanie tatuaży lub zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych. Zabiegi z wykorzystaniem lasera powinien prowadzić lekarz lub doświadczony i doskonale przeszkolony personel pod kierownictwem lekarza. Dzięki temu osiąga się fantastyczne rezultaty, a sam zabieg jest bezpieczny dla pacjenta.

Najczęstsze zastosowanie lasera w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna wykorzystuje laser w ogromnej ilości różnych zabiegów. Do najczęstszych należą:

  • laserowa depilacja – chodzi tu o foto-depilację, która powoduje uszkodzenie macierzy włosa, co przekłada się na jego osłabienie i dużo wolniejszy wzrost, z czasem zanik;
  • usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego – laser powoduje rozbicie drobin tuszu lub barwnika, a powstałe w ten sposób cząsteczki usuwane są przez organizm w procesie fagocytozy;
  • pozbywanie się blizn i rozstępów – laserowe usuwanie blizn to zabieg, który wielu pozwala  spłycić nawet bardzo duże blizny;
  • leczenie zmian naczyniowych – laser wykorzystuje się tu do wywołania koagulacji naczyń, dzięki której natychmiast przestają być widoczne;
  • usuwanie zmian pigmentacyjnych – laser rozbija zgromadzoną punktowo melaninę, dzięki czemu przebarwienia znikają;
  • resurfaceing i odmładzanie skóry – te zabiegi mają na celu spłycanie zmarszczek czy blizn potrądzikowych. Poprawia wygląd skóry.

Każdego roku rozwój technologii powoduje rozszerzenie spektrum zastosowań laserów w medycynie estetycznej i kosmetologii. Skuteczność zabiegów, w których się z nich korzysta, jest ogromna, dlatego coraz więcej osób chętnie się na nie decyduje.

Problemy po zabiegach laserowych?

Jeśli chodzi o laseroterapię, warto podkreśli ważną kwestię, kluczowe znaczenie ma tutaj profesjonalne wykonanie zabiegów. Jeśli nawet najnowocześniejszy laser znajdzie się w rękach niewykwalifikowanej osoby, to może dojść do powikłań po zabiegu.

Bardzo ważne jest więc wybieranie takich gabinetów jak na przykład Dermaderm we Wrocławiu. Miejsc, w których pracują wykwalifikowani i doświadczeni lekarze, którzy stale poszerzają swoją wiedzę i są na bieżąco ze wszelkimi nowinkami technologicznymi.

Posługiwanie się laserem wymaga stosowania odpowiedniej techniki i umiejętności dobierania fal odpowiedniej długości. Natomiast przed samym zabiegiem konieczna jest właściwa kwalifikacja pacjenta. Dzięki połączeniu nowoczesnych narzędzi z wysokimi kwalifikacjami lekarzy medycyna estetyczna potrafi dziś dokonać rzeczy, jeszcze niedawno niemożliwych.