laser frakcyjny
28 lipca 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zastosowanie lasera frakcyjnego

Pielęgnacja ciała, by dłużej zachowało młody i piękny wygląd, nie jest wynalazkiem naszych czasów. Już w starożytności stosowano liczne zabiegi, które miały pomóc w oszukaniu czasu i poprawianiu natury. Z czasem metody te ewoluowały, obecnie na użyciu każdego salonu kosmetycznego bądź salonu medycyny estetycznej znajdują się bardzo nowoczesne urządzenia, które skutecznie pomagają radzić sobie z niedoskonałościami ludzkiego ciała. Jednym z nich jest laser frakcyjny.

Czym jest laser frakcyjny?

Jak każdy laser, również laser frakcyjny jest urządzeniem, które emituje skupione promienie światła. Światło emitowane przez laser frakcyjny przybiera formę mikrowiązek, które, jedna obok drugiej, wnikają w powierzchnię skóry – tam są wchłaniane przez cząstki wody zawarte w komórkach tworzących tkankę skórną. Pod wpływem reakcji fototermicznej woda zostaje podgrzana i odparowana, co prowadzi do uszkodzenia pojedynczych komórek. Krótko mówiąc – laser frakcyjny pokrywa powierzchnię skóry siateczką mikroskopijnych ranek. Ranki te otoczone są zdrową, nienaruszoną tkanką, w której zostają pobudzone procesy regeneracyjne. Zwiększona zostaje produkcja kolagenu, organizm przystępuje do remodelowania uszkodzonych obszarów.

Zastosowanie lasera frakcyjnego

Uszkodzenie poszczególnych komórek i pobudzenie zdrowych tkanek do wzmożonej produkcji kolagenu jest bardzo skuteczną metodą radzenia sobie z niedoskonałościami skóry, między innymi bliznami potrądzikowymi, małymi i średnimi zmarszczkami, piegami, różnego rodzaju zmianami skórnymi, rozstępami. Zwiększenie ilości kolagenu nie tylko regeneruje skórę, ale sprawia również, że staje się ona wyraźnie gładsza, bardziej napięta i sprężysta. Dlatego laser frakcyjny jest również coraz popularniejszą formą liftingu skóry, wybieraną zamiast inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Laser frakcyjny można stosować do usuwania niedoskonałości ze skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Zabiegi pielęgnacyjne dla skóry z użyciem lasera frakcyjnego znajdziemy w ofercie salonu kosmetycznego Medicor.