szampon z zen-szeniem wlosy pielegnacja
1 października 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zalety stosowania szamponu z żeń-szenia

Piękne i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Jednak w wielu przypadkach pojawia się pytanie: co zrobić, aby cieszyć się gęstymi włosami? Sekret tkwi w pielęgnacji opierającej się na najlepszych preparatach. Doskonale sprawdzają się w tym przypadku naturalne kosmetyki. Absolutnym hitem jest szampon z żeń-szeniem. Jak dokładnie działa, w tym pomaga, a przede wszystkim kto może go stosować?

Czym jest żeń-szeń i jakie są jego właściwości?

Żeń-szeń to jedna z najstarszych roślin wykorzystywanych nie tylko w kosmetyce, ale także medycynie naturalnej. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim Chińczykom, którzy jako pierwsi zainteresowali się jej właściwościami, odkrywając, że ma ona znaczenie dla sił witalnych człowieka. Bardzo szybko okazało się, że regularne spożywanie małych dawek żeń-szenia przyczynia się do zwiększenia energii i pobudzenia procesów mających na celu naturalną odnowę skóry.

Obecnie żeń-szeń bardzo chętnie stosowany jest w różnego rodzaju kosmetykach, zarówno do ciała, jak i do włosów. Naturalne ekstrakty tej rośliny są odpowiedzialne za działanie rewitalizujące i antyoksydacyjne. Wykorzystując szampony na bazie żeń-szenia i dbając o prawidłowe ukrwienie skóry głowy, można pośrednio wpływać na kondycję włosów i wzmacniać ich macierz

— wyjaśnia specjalista z firmy TianDe Center.

Co sprawia, że roślina wykazuje tak duże właściwości regeneracyjne i odżywcze? W skład żeń-szenia wchodzą między innymi:

  • witamina C, B1 i B2,

  • aminokwasy,

  • glikozydy.

Szampon z korzeniem żeń-szenia – pierwsza pomoc dla włosów

Zauważyłeś, że od pewnego czasu Twoje włosy straciły blask, a podczas ich codziennego rozczesywania coraz więcej z nich zostaje na szczotce? To oznacza, że powinieneś zacząć działać. Wbrew pozorom nie musisz inwestować w bardzo drogie kosmetyki, których skład jest dla Ciebie zupełnie niezrozumiały. Wystarczy, że postawisz na dobry szampon z żeń-szeniem, który zadba o włosy za Ciebie.

Przede wszystkim tego typu preparat doskonale oczyszcza włosy oraz skórę głowy. Już po kilku myciach zauważysz różnicę w porównaniu do kosmetyków, których używałeś do tej pory. Dobrze oczyszczone włosy mają z kolei naturalną zdolność do zdecydowanie szybszego wzrostu. Wystarczy już około pięciu tygodniu regularnego stosowania szampon z żeń-szeniem, aby zauważyć widocznie gęstszą i zdrowszą fryzurę.

Uniwersalny produkt dla każdego

Chociaż w większości przypadków to kobiety zwracają większą uwagę na stan swoich włosów, należy zauważyć, że szampon z korzeniem żeń-szenia jest produktem uniwersalnym. Oznacza to, że z powodzeniem mogą go stosować także mężczyźni, którzy zauważają u siebie pierwsze oznaki postępującego czasu. Jednak kosmetyk ma nie tylko działanie lecznicze. Stosując go, można równie dobrze zapobiegać wypadaniu włosów w przyszłości — jest więc doskonały w terapii profilaktycznej i w ten sposób kosmetyk wykorzystywany jest coraz częściej.