16 maja 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zalety soczewek kontaktowych

Wiele osób jest zmuszonych do poprawiania wzroku. Kiedyś mieliśmy do dyspozycji wyłącznie okulary, które są mało praktyczne i zmieniają wygląd twarzy. Obecnie możemy korzystać z soczewek kontaktowych, które nie tylko są neutralne estetycznie, a też bardzo wygodne. Co jeszcze przemawia za tym, by zamienić szkła okularów na soczewki kontaktowe?

Lepsze widzenie w każdych okolicznościach

Soczewki nie narzucają takich ograniczeń jak okulary. Ponieważ znajdują się wprost na rogówce, pracują wraz z nią. Nie ma zatem mowy o ograniczonym polu widzenia, tak jak ma to miejsce w przypadku noszenia okularów, które nie dość, że obejmują tylko część pola widzenia, dodatkowo najczęściej posiadają ramki. Osoby noszące soczewki nie mają problemu ze zniekształceniami ani gorszym widzeniem bocznym.

Zimą wejście do ciepłego pomieszczenia kończy się zaparowaniem okularów. Soczewek ten problem nie dotyczy. Nie stają się bezużyteczne w czasie deszczu i praktycznie nie da się ich zabrudzić – a zatem nie trzeba ich co chwilę zdejmować i przecierać. Soczewki można nosić praktycznie stale bez zdejmowania w ciągu dnia, ponieważ nie przeszkadzają w noszeniu czapek czy słuchawek. Można w nich oglądać filmy, leżąc wygodnie na kanapie – komfort ten jest obcy osobom, które noszą okulary, ponieważ wpijają się one nieprzyjemnie w skronie i przesuwają, skutecznie uniemożliwiając cieszenie się seansem. Ponadto soczewki kontaktowe nie utrudniają aktywnego życia – można w nich uprawiać większość sportów.

Estetyka jest ważna

Niezależne od wszystkich wyżej wymienionych zalet, głównym agrumentem przemawiającym za soczewkami jest wygląd. Możemy nie tylko być sobą bez szpecących i uciążliwych okularów, ale też zmieniać swój wygląd poprzez stosowanie barwnych soczewek. Szczególnie ważne jest do dla kobiet, które niejednokrotnie poświęcają czas na makijaż oczu tylko po to, aby za chwilę schować efekty swojej pracy za okularami. Dzięki soczewkom mogą swobodnie bawić się makijażem i pozwolić otoczeniu podziwiać rezultat oraz cieszyć się nim. Soczewki pozwalają także nosić okulary przeciwsłoneczne, co przyczynia się do lepszego stanu wzroku. Są ułatwieniem podczas oglądania filmów 3D. Ta przyjemna czynność staje się prawdziwym koszmarem dla osoby, która nosi okulary. Jeżeli myślisz o soczewkach, zajrzyj na www.droko.pl.