świeca sojowa
28 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zalety palenia świec sojowych z olejkami eterycznymi

Świece sojowe z olejkami eterycznymi to połączenie ekologii z pięknym zapachem. Naturalny aromat olejków eterycznych i kompozycje zapachowe oraz wosk idealnie do siebie pasują. To doskonała alternatywa dla tych, którzy nie chcą rezygnować z pięknego zapachu w domu, ale równocześnie wybierają ekologiczny styl życia. Olejki eteryczne pozyskiwane z roślin pełnią rolę przeciwbakteryjną, przeciwzapalną i przeciwwirusową. Wpływają na układ limbiczny, poprawiając nastrój. Jakie jeszcze mają zalety świece sojowe z olejkami eterycznymi?

Charakterystyka świec sojowych z olejkami eterycznymi

Świece sojowe z olejkami eterycznymi są z pewnością bardziej bezpieczne dla środowiska, niż tradycyjne odpowiedniki – zarówno przy produkcji, jak i użytkowaniu. Wyróżnia je biodegradowalność – w odróżnieniu od klasycznych wyrobów, wosk sojowy jest w pełni biodegradowalny. Powstaje z naturalnego oleju z nasion soi. W efekcie jest wolny od szkodliwych pierwiastków i może być stosowany nawet przez alergików. Świece sojowe gwarantują również brak szkodliwych substancji przy spalaniu. Badania dowodzą, że m.in. parafina w trakcie spalania wydziela szkodliwe dla organizmu substancje. Świece naturalne nie mają tego problemu – ich spalanie nie powoduje wydzielania toksycznych substancji.

Świece sojowe z olejkami eterycznymi wyróżniają się także długim czasem palenia. Okazuje się, że mają dwa razy dłuższą żywotnością, od tych parafinowych. Są więc doskonałą alternatywą, ponieważ mimo nieco wyższej ceny są bardziej wydajne. To także rozwiązanie łatwe w sprzątaniu ewentualnych pozostałości. Atutem wosku sojowego jest to, że można go łatwo usunąć z powierzchni. Bez względu, czy jest to tkanina, czy tworzywo, w prosty sposób można pozbyć się plamy za pomocą mydła i wody. Połączenie soi z olejkami eterycznymi wpływa także na zapach – takie świece mogą pomóc w odprężeniu, uspokojeniu lub pobudzeniu do działania.

Czy warto używać świec sojowych z olejkami eterycznymi?

Świece sojowe z olejkami eterycznymi to świetna alternatywa dla tradycyjnych propozycji. ekologiczne naturalne i wegańskie, a do tego nie wytwarzają toksycznych substancji podczas palenia się. Naturalne olejki sprawdzą się w każdym domu, nawet u alergika. Właśnie dlatego z oferty producenta świec sojowych Mommy’s soap korzysta tak wielu miłośników aromaterapii. Coraz częściej zwraca się uwagę na surowce, z których wytwarzane są przedmioty codziennego użytku. Połączenie świec sojowych z olejkami eterycznymi daje jednak nie tylko ekologiczny produkt, ale także wyróżnia się właściwościami terapeutycznymi.