makijaż permanentny
6 kwietnia 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zalety makijażu permanentnego

Perfekcyjny, naturalny wygląd to jedna z najważniejszych zalet makijażu permanentnego. Staje się on coraz bardziej popularny nie tylko wśród pragnących zaoszczędzić nieco cennego czasu kobiet. Makijaż permanentny jest także częścią trudnego procesu powrotu do zdrowia po wyniszczających kuracjach antynowotworowych, które powodują m.in. utratę brwi. Dzięki makijażowi permanentnemu kobiety mogą odzyskać pewność siebie i pozbyć się kompleksów.

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to trwały makijaż, który utrzymuje się nawet do kilku lat. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów. Makijaż permanentny niewiele różni się od tradycyjnego tatuażu, jednak po pewnym czasie zanika. Ma to związek z zastosowanymi podczas zabiegu barwnikami, które są stopniowo usuwane z organizmu. Najdłużej makijaż permanentny utrzymuje się na powiekach i ustach, nieco krócej na brwiach, jednak jest to kwestia indywidualna. Trwałość makijażu permanentnego jest też uzależniona od metody jego wykonania oraz rodzaju zastosowanych barwników. Makijaż permanentny jest bezpiecznym sposobem upiększania wyglądu – wykonany prawidłowo, pozwala zyskać naturalny i elegancki wygląd oraz zapomnieć o codziennym spędzaniu czasu przed lustrem.

Makijaż permanentny jest skutecznym sposobem na idealny wygląd. Wykonany profesjonalnie, pozwala odczuć wyjątkowy komfort, jaki zapewnia możliwość cieszenia się zawsze świeżym i nienagannym wyglądem. Jest to doskonały wybór dla kobiet, które chcą zaoszczędzić czas lub mają problemy z precyzyjnym podkreśleniem brwi i konturu ust oraz zrobieniem kreski na powiece – wyjaśnia ekspert z firmy Charisma Beauty Clinic z Wrocławia.

Jakie zalety ma makijaż permanentny?

Pierwszą i najważniejszą zaletą makijażu permanentnego jest to, że gwarantuje on piękny, naturalny wygląd. Dzięki podkreśleniu brwi, konturu i barwy ust, a także wykonaniu kreski na powiekach można uwydatnić atuty urody i zapomnieć o częstych makijażowych wpadkach. Baza w postaci makijażu permanentnego pozwala dowolnie kreować swój wygląd w zależności od sytuacji. Na co dzień wystarczy jedynie zadbać o cerę i podkreślić rzęsy, aby wyglądać świeżo oraz naturalnie. W przypadku wielkich wyjść nie trzeba spędzać długiego czasu przed lustrem, bo najważniejsze elementy makijażu są już wykonane i to w sposób perfekcyjny. Zaletą makijażu permanentnego jest też to, że jego trwałość to średnio kilkanaście miesięcy, co pozwala na długo zapomnieć o wizytach w salonie kosmetycznym. Co więcej, makijaż permanentny jest sposobem na pokonanie kompleksów, które związane są z m.in. kształtem ust – wykonany w odpowiedni sposób makijaż permanentny może być alternatywą dla zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.