korona-porcenalowa
9 lipca 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zalety koron pełnoceramicznych

Piękne, zadbane zęby są niezbędnym elementem naszego wizerunku. W końcu uśmiech jest istotny zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Korony pełnoceramiczne pomagają uzupełnić ubytki – używane są, gdy stracimy zęba lub jego fragment. Wpływają więc na poprawę naszego wyglądu i sprawiają, że odzyskujemy pewność siebie i prezentujemy się atrakcyjnie. Jakie są największe zalety koron pełnoceramicznych?

Niestety, nawet osoby, które bardzo dbają o higienę jamy istnej, mogą stracić zęba lub jego część np. w wyniku urazów mechanicznych bądź wyniszczających chorób. Na szczęście istniejący defekt możemy skutecznie usunąć i sprawić, że nasz uśmiech będzie znacznie ładniejszy.

Korony pełnoceramiczne

Korona pełnoceramiczna bez wątpienia zadowoli osoby, które liczą na naturalny i trwały efekt. I choć w gabinetach stomatologicznych możemy założyć także korony metalowe lub cyrkonowe, to z pewnością korony pełnoceramiczne są najlepszym wyborem. Krony metalowe są dość tanie, jednak nie wyglądają naturalnie i mogą powodować uczulenia, natomiast korony cyrkonowe są wytrzymałe i trwałe, ale mają ograniczoną przezierność, co wpływa na efekt wizualny. Najlepszym wyborem są zatem korony pełnoceramiczne, które prezentują się bardzo naturalnie i nie powodują dyskomfortu w jamie ustnej. Jeśli zależy nam na precyzyjnym wykonaniu i wstawieniu uzupełnienia protetycznego, udajmy się do renomowanego gabinetu stomatologicznego Medentes w Przecławiu, w województwie zachodniopomorskim.

Zalety koron pełnoceramicznych

Przede wszystkim należy wymienić naturalny wygląd koron pełnoceramicznych, które idealnie pasują do naszego uzębienia. Warto także zaznaczyć, że korony pełnoceramiczne gwarantują, że na powierzchni zęba będzie się zbierać znacznie mniej bakterii niż przy użyciu innych materiałów wykorzystywanych do tworzenia koron. Ten typ wypełnienia jest także wygodny i bezpieczny w użytkowaniu oraz odporny na zmiany temperatury. Nie powoduje również alergii. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety koron pełnoceramicznych, można założyć, że jest to znakomite rozwiązanie dla najbardziej wymagających pacjentów, którzy oczekują zarówno świetnych efektów wizualnych, jak i trwałości oraz wygody użytkowania.

Piękny, zdrowy uśmiech jest w obecnych czasach niezwykle ważny. Zamiast zamartwiać się ubytkami, postawmy na korony pełnoceramiczne, które zapewnią nam komfort i naturalny efekt. Wybierzmy gabinet stomatologiczny, który cieszy się zaufaniem klientów i spełnijmy swoje marzenie o wspaniałym uśmiechu.