Zakup wózka inwalidzkiego
22 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zakup wózka inwalidzkiego – nowy czy używany?

Wózek inwalidzki jest sprzętem rehabilitacyjnym, który znacznie ułatwia funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnością. Ważne jest, aby był on nie tylko wygodny, ale też odpowiednio dopasowany do danej osoby. Z poniższego artykułu dowiesz się, kiedy warto zdecydować się na zakup nowego wózka inwalidzkiego, a kiedy wybrać sprzęt używany. Zachęcamy do lektury.

Kiedy warto zdecydować się na zakup nowego wózka inwalidzkiego?

Przed podjęciem decyzji o zakupie wózka inwalidzkiego należy przeanalizować kilka czynników. Na samym początku warto przemyśleć, jak długo będzie on używany i w jakiej przestrzeni dana osoba będzie się nim poruszać. W przypadku, gdy osoba z niepełnosprawnością często korzysta ze świeżego powietrza i nie ogranicza się wyłącznie do przemieszczania się po mieszkaniu, wówczas warto zadbać o to, aby wózek był wygodny i bezpieczny.

Przed zakupem wózka inwalidzkiego warto także dopasować go do stopnia niepełnosprawności danej osoby i do jej indywidualnych potrzeb. Niekiedy znalezienie używanego wózka, który będzie spełniał wszelkie wymagania, może okazać się trudnym zadaniem. W takiej sytuacji warto zdecydować się na nowy wózek inwalidzki, który można z łatwością dostosować do preferencji osoby niepełnosprawnej.

Warto także mieć na uwadze fakt, iż niewłaściwie dobrany używany wózek może niekorzystnie wpływać na zdrowie. Dlatego taż zaleca się wybranie nowego wózka inwalidzkiego, który można spersonalizować w taki sposób, aby zapewnić pełen komfort i bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Dodatkowo nie wiemy na jakie inne choroby poprzedni użytkownik wózka cierpiał i czy cały wózek został dokładnie zdezynfekowany, zdarzały się przypadki zarażenia ciężkim do wyleczenia gronkowcem.

Jaki wózek inwalidzki warto kupić?

Jak wiadomo, zakup wózka inwalidzkiego należy dokładnie przemyśleć. Niekiedy dana osoba musi mieć sprzęt na wymiar z różnymi udogodnieniami. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług dystrybutora wózków inwalidzkich Kuschall. Firma oferuje sprzedaż wysokiej jakości wózków inwalidzkich, które podnoszą jakość życia osób niepełnosprawnych.

Decydując się na zakup wózka inwalidzkiego, należy także pamiętać o tym, że jest to sprzęt, który będzie towarzyszył danej osobie przez długi czas. Niekiedy wózki używane mogą okazać się niewłaściwie dostosowane do wymagań osoby z niepełnosprawnością, co może powodować dyskomfort podczas używania oraz dodatkowo pogłębiać lub przyczynić się do powstania nowych dolegliwości związanych z niewłaściwie dobranymi parametrami wózka.

Dlatego też warto zadbać o to, aby wózek był w pełni sprawny i miał możliwości zmiany parametrów do zmieniających się wymagań użytkownika, np. kąt siedziska, wysokość z przodu i z tyłu siedziska, wysokość oparcia pod plecy i kąt pochylenia, wysokość podnóżka oraz zmienny środek ciężkości – wszystkie te elementy stanowią o komforcie i bezpieczeństwie użytkowania wózka inwalidzkiego, co jest możliwe w przypadku wózków szwajcarskiej firmy Kuschall. Dzięki temu osoba niepełnosprawna będzie mogła dopasować go do indywidualnych potrzeb i zadbać o własne zdrowie.