1 marca 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego – kiedy to się opłaca?

Opieka nad rekonwalescentem lub osobą przewlekle chorą wymaga olbrzymiej wytrwałości, a także dobrej organizacji. Oprócz troski, uwagi, cierpliwości, fizycznego i emocjonalnego wsparcia opiekuna chory często potrzebuje specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. W zależności od stanu pacjenta i jego rokowań niezbędne wyposażenie medyczne można kupić lub wypożyczyć. Kiedy opłaca się ta druga opcja?

Kiedy warto wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny?

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego to właściwe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie spodziewamy się rychłego powrotu do zdrowia osoby, dla której jest on przeznaczony. Z opcji wynajmu nie można też skorzystać, gdy potrzebne są wyroby wykonywane na zamówienie, czyli dopasowane do konkretnych potrzeb i anatomii danego pacjenta.

Oferta wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego skierowana jest do pacjentów np. po wypadku lub ciężkiej chorobie, którzy w ciągu kilku lub kilkunastu miesięcy najprawdopodobniej powrócą do zdrowia i swobodnego funkcjonowania. Wypożyczenie chodzika, łóżka ortopedycznego lub wózka inwalidzkiego dla osoby, która niedługo nie będzie go potrzebować, opłaca się ze względów finansowych i nie tylko. Ponieważ sprzęt po okresie użytkowania wraca do wypożyczalni, nie trzeba zastanawiać się, co z nim zrobić – przechowywanie może okazać się uciążliwe ze względu na gabaryty, a sprzedaż nawet krótko używanego sprzętu zawsze oznacza stratę.

Jak wygląda współpraca z wypożyczalnią sprzętu medycznego?

Większość wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego przygotowuje własne regulaminy czasowego udostępniania produktów swoim klientom, jednak zawsze trzeba przygotować się na konieczność wpłaty zaliczki. O tym, jak dokładnie wygląda współpraca z klientami, opowiedział nam ekspert z wypożyczalni Medseven:

– Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i pomagamy w wyborze odpowiedniego, najkorzystniejszego rozwiązania, a na każdą transakcję podpisywana jest umowa. W razie potrzeby zajmujemy się transportem i montażem wynajętego sprzętu, zawsze szkolimy klientów z obsługi urządzeń. Kiedy sprzęt nie jest już potrzebny, klient składa wypowiedzenie i wyznacza termin odbioru, a my wysyłamy kuriera. W ciągu tygodnia zwracamy kaucję za nieuszkodzony sprzęt.

Wciąż nie jesteś pewien, czy wypożyczenie sprzętu do rehabilitacji jest dobrym wyborem? Masz wątpliwości odnośnie jakości produktów z wypożyczalni? Podjęcie najlepszej decyzji na pewno ułatwi ci rozmowa z ekspertem. Skontaktuj się z firmą, która zajmuje się i sprzedażą, i wynajmowaniem sprzętu rehabilitacyjnego – dzięki temu będziesz miał pewność, że konsultant przedstawi ci rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb, a nie tylko spróbuje zachęcić do skorzystania ze swojej oferty.