7 sierpnia 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Wykorzystanie lasera w stomatologii

Nowoczesne gabinety stomatologiczne wykonują zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnych sprzętów, który pozwala przeprowadzić je szybciej i skuteczniej. Laser to jedno z tych urządzeń, dlatego stosowane jest w niemalże każdej dziedzinie stomatologii – od chirurgii i periodontologii, poprzez endodoncję i na stomatologii estetycznej kończąc. Dowiedz się, podczas jakich konkretnie zabiegów stosuje się laser i w czym to właściwie jest pomocne.

Laseroterapia w stomatologii: Do jakich zabiegów wykorzystuje się laser?

Odwiedzając nowoczesny gabinet stomatologiczny można zauważyć, że oprócz doświadczonych specjalistów znajduje się w nim także innowacyjny sprzęt. Można się zdziwić, gdy stomatolog w takiej pracowni np. podczas zabiegów z zakresu endodoncji wykorzysta laser. Dzięki niemu popularne (i przez wielu pacjentów bardzo nielubiane) leczenie kanałowe trwa krócej i jest bardziej skuteczne. Jak to możliwe? Laser pomaga w dokładnym odkażeniu kanałów korzeniowych, co z kolei przekłada się na skuteczniejsze leczenie zębów. Ponadto, laser w stomatologii stosowany jest także podczas zabiegów chirurgicznych. Decydując się na użycie tego innowacyjnego sprzętu, dentysta może precyzyjnie wykonać czynności na tkankach miękkich. Zaletą tego urządzenia jest także to, że miejsce cięcia laserem jest jałowe, co sprawia, że rany goją się szybciej niż podczas tradycyjnego cięcia. W gabinetach stomatologicznych laser stosowany jest także podczas biostymulacji, która sprawdza się m.in. w chorobach dziąseł, krwiakach, stanach po zabiegach chirurgicznych oraz dolegliwościach bólowych w stawach skroniowo-żuchwowych.

Chcesz mieć piękne i białe zęby? Postaw na laserowe wybielanie zębów

Wybielanie zębów laserem to nowoczesny sposób, aby szybko uzyskać piękny uśmiech. Zadowalający efekt otrzymuje się już po zakończeniu zabiegu, dlatego też jest to obecnie bardzo popularny zabieg – podkreśla specjalista z kliniki stomatologicznej New-Dent z Lublina.

Wybielanie zębów laserem polega na nałożeniu na nie specjalnego żelu, który później aktywowany jest poprzez wiązkę urządzenia. Laser umożliwia rozjaśnienie zębów nawet o kilka odcieni, a przy tym nie uszkadza szkliwa i nie podrażnia zębów. Decydując się na laserowe wybielanie zębów, zmniejsza się także ryzyko wystąpienia nadwrażliwości zębów, co jest częstym efektem ubocznym podczas stosowania powszechnych metod wybielania, w tym wybielania zębów metodą nakładkową. Niewątpliwą zaletą laseroterapii jest fakt, że efekty są szybkie i utrzymują się długo – tym samym jest to wygodny sposób na biały uśmiech.