8 lutego 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Wsparcie przy chodzeniu dla osób starszych – balkoniki

Wraz z wiekiem maleje niekiedy sprawność ruchowa – jest to naturalny proces związany ze starzeniem się organizmu. Jednak seniorzy to osoby, które chcą być aktywne oraz w miarę możliwości samodzielne i niezależne od innych. Dlatego należy zapewnić im jak najlepsze warunki do funkcjonowania. Osoba w podeszłym wieku, która ma problemy z samodzielnym poruszaniem się, powinna zostać wyposażona w balkonik przystosowany dla osób starszych.

Balkoniki dla seniorów – dlaczego są tak przydatne osobom starszym?

Zaawansowany wiek, przebyte choroby, zabiegi czy operacje to sytuacje, które mogą wiązać się z ograniczeniem sprawności ruchowej. Właśnie wtedy konieczne okazuje się skorzystanie z balkonika.

Balkoniki takie są stworzone specjalnie z myślą o osobach starszych. Ich lekka konstrukcja zapewnia, że chorzy i rekonwalescenci nie będą mieli problemu z ich przemieszczaniem. Jest to nieoceniony sprzęt ortopedyczny podczas ponownej nauki chodzenia. Skutecznie chroni pacjenta przed upadkiem i stabilizuje jego sylwetkę.

Dzięki balkonikom seniorzy mogą ćwiczyć swoją sprawność fizyczną oraz chodzenie. Jednak głównym zadaniem tego sprzętu jest pomoc w samodzielnym poruszaniu się. Zapewniają one samodzielność i są niezbędne podczas wykonywania wielu codziennych czynności. Balkoniki wykorzystuje się zarówno szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, jak i w domach.

Balkonik przyda się seniorowi także po opuszczeniu szpitala czy miejsca, w którym był rehabilitowany. Trzeba pamiętać o tym, że osobom starszym zawsze zależy na jak największej niezależności. Taki sprzęt ortopedyczny zapewnia, że mogą one samodzielnie przemieszczać się między pomieszczeniami oraz wykonywać podstawowe czynności – mówi ekspert ze sklepu ze sprzętem medycznym STREFA ZDROWIA.

Jakie balkoniki są produkowane z myślą o seniorach?

Istnieje kilka rodzajów balkoników, które mogą być wykorzystywane przez osoby starsze. Można wybrać je pod kątem potrzeb konkretnego pacjenta.

Bardzo popularne są balkoniki kroczące. Wykorzystywane są one podczas rehabilitacji oraz na co dzień. Stanowią także pomoc podczas pionizacji. Ich wysokość można regulować i dopasować do użytkownika. Niektóre takie modele są składane, dlatego można bez problemu znaleźć miejsce do ich przechowywania. Balkoniki kroczące mogą być również wyposażone w funkcjonalne podpaszki.

Seniorzy, którzy chcą samodzielnie poruszać się nie tylko po domu, ale także po ulicach, powinni wykorzystywać mobilne balkoniki z kółkami. Z pomocą takiego sprzętu problemem nie będzie wyjście na spacer, a nawet zrobienie drobnych zakupów w sklepie.