spa
29 marca 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Wpływ SPA na ludzkie ciało

Któż z nas nie marzy o tym, aby być zawsze pięknym, młodym i szczęśliwym? Recept na to jest wiele, my dziś chcemy Państwa zachęcić do relaksującej wizyty w Spa. Gwarantujemy, że poczujecie się po niej jak nowo narodzeni.

Z dala od codziennych problemów

Z racji szybkiego tempa życia, w dzisiejszych czasach wielu z nas dotyka zmęczenie i zapracowanie. Trudno też nam uwolnić się od stresu wynikającego z nawału codziennych obowiązków, który nie wpływa dobrze na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być regularne wizyty w Spa. Kuracje tu proponowane nie tylko poprawiają nasz wygląd i urodę, ale również przywracają spokój i równowagę. Specjaliści ze Spa zaproponują nam takie zabiegi, jakich właśnie potrzebujemy.

Kuszące propozycje w Spa

Oferta Spa jest niezwykle bogata, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Bardzo popularne są masaże, które poprzez dotyk i ucisk wpływają pozytywnie na nasz organizm. Można wymienić kilka rodzajów masażu – m.in. masaż klasyczny (który można wzbogacić olejkami eterycznymi), hydromasaż (wykonywany w jacuzzi), masaż ogrzanymi kamieniami, masaż stóp czy np. masaż za pomocą relaksującej Kalifornijskiej Czekolady lub Meksykańskich Kamieni.

Równie chętnie wybierana przez klientów salonów Spa jest aromaterapia. Wspominane już wcześniej naturalne olejki eteryczne oprócz kojącego aromatu, posiadają również właściwości lecznicze. Pomagają między innymi przy problemach z krążeniem. W Spa nie może też zabraknąć profesjonalnej sali fitness. W niektórych ośrodkach klienci mają okazję skorzystać ze specjalnych kapsuł próżniowych Vacu Fit, które za sprawą podciśnienia mają poprawiają ciśnienie krwi i limfy w miejscach, w których odkłada się tłuszcz.

W renomowanych ośrodkach, takich jak np. Silvan Spa, dużo czasu poświęca się również na pielęgnację twarzy – prym wiodą tu m.in. takie zabiegi, jak mikrodermabrazja, peelingi medyczne, ultradźwięki oraz zabiegi odmładzające z wykorzystaniem RF oraz kwasu hialuronowego. Często w Spa znajdują się również sauny – sauna na podczerwień to dobry sposób na efektywną redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, a z kolei kąpiel w tradycyjnej saunie fińskiej działa rozluźniająco i kojąco. Zabiegom i kuracjom w Spa może towarzyszyć kojąca muzyka, dzięki której Pacjenci po zabiegach czują się jeszcze bardziej wypoczęci i zrelaksowani.