wózki dziecięce
8 marca 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Wózki dziecięce 3w1. Charakterystyka

Wózek dla dziecka jest jednym z najważniejszych akcesoriów w jego życiu. Służy on nie tylko transportowi dziecka z jednego miejsca w drugie, ale też zapewnia bezpieczeństwo oraz wypoczynek. Rodzice najbardziej lubią takie wózki, które spełniają kilka różnych zadań, a jednocześnie są praktyczne oraz wygodne. Naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców wychodzą producenci wózków dziecięcych 3 w 1. Podpowiadamy więc, czym się one charakteryzują oraz jak wybrać produkt najwyższej jakości.

Co wyróżnia wózki dziecięce 3 w 1?

Dziecięce wózki wielofunkcyjne, jak sama nazwa mówi, spełniają kilka zadań. Łączą więc w sobie różne przedmioty, które są niezbędne dla najmłodszych. Chodzi tu przede wszystkim o tradycyjny, głęboki wózek, spacerówkę oraz fotelik samochodowy.

Jak przekonują specjaliści z firmy Dorjan: ,,Dzięki istnieniu tego typu wózków 3 w 1 nie ma konieczności zakupu wielu sprzętów oddzielnie. Wiąże się to nie tylko z ogromną wygodą i oszczędnością miejsca, ale również pieniędzy. Producenci takich wózków proponują swoim klientom towar, który jest o wiele tańszy niż zakup trzech różnych przedmiotów’’.

Warto wspomnieć również o tym, że wózki wielofunkcyjne są niezwykle łatwe w obsłudze, dzięki czemu można korzystać z nich praktycznie w każdym miejscu. W zależności od konkretnej marki oraz modelu, możemy liczyć także na szereg akcesoriów dodatkowych do takiego wózka. Może być to, chociażby wygodny i estetyczny kosz na zabawki lub pieluchy, ale też moskitiera. Będzie ona chronić dziecko przed nieproszonymi gośćmi, jakimi są wszelkie latające owady. Wielu rodziców decyduje się też na zakup specjalnej osłony przeciwdeszczowej i przeciwsłonecznej na wypadek niekorzystnych warunków pogodowych.

Jak wybrać najlepszy wózek wielofunkcyjny?

Jednym z najważniejszych kryteriów takiego wózka jest łatwość i czas jego montażu i demontażu. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na to, aby poszczególne części pojazdu były bardzo stabilne i nie rozłączały się. Jeśli chodzi o wózek głęboki oraz spacerówkę, powinien mieć on możliwość regulacji wysokości oparcia – od pozycji siedzącej, aż po leżącą. W wózku dziecięcym 3 w 1 istotne jest też to, aby wszystkie jego elementy posiadały niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa i jakości. W przypadku fotelika samochodowego jest to przede wszystkim europejska homologacja. Zwróćmy także uwagę na obecność barierki zabezpieczającej dziecko przed ewentualnym wypadnięciem. Z drugiej strony – najwygodniejsze są barierki, które można z łatwością odchylić na bok, aby nie stanowiły przeszkody do wyjęcia dziecka z wózka. Każdy element takiego transportera musi mieć też pasy bezpieczeństwa najwyższej jakości.