strzykawki z osoczem bogatopłytkowym
15 czerwca 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Właściwości i zastosowania osocza bogatopłytkowego

W gabinetach medycyny estetycznej można poddać się wielu zabiegom, poprawiającym wygląd i stan skóry. Wśród najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez salony kosmetologii, wymienić warto m. in. mezoterapię igłową, a także zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej czy fibryny bogatopłytkowej. Coraz większą popularność zyskują zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jakie są jego właściwości? W jakich zabiegach się je wykorzystuje?

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, podczas którego następuje spowolnienie odnowy komórek. W efekcie tego, skóra wiotczeje, traci swoją jędrność i elastyczność, staje się matowa i sprawia wrażenie zmęczonej. Mimo, że procesu tego nie da się całkiem zatrzymać, istnieją skuteczne sposoby na jego zahamowanie – wśród nich – zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, uznawany za jeden z najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych na skórę.

Terapii z wykorzystaniem osocza PRP, a także innym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, możesz poddać się w salonie kosmetologii FRENCH CLINIC w Wodzisławiu Śląskim.

Osocze bogatopłytkowe – właściwości

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to materiał pozyskiwany z krwi własnej pacjenta, zawierający komórki macierzyste i czynniki wzrostu. Przed przystąpieniem do terapii osoczem bogatopłytkowym, pacjentowi pobierana jest krew, która w probówkach trafia następnie do specjalnych wirówek. Podczas wirowania dochodzi do oddzielenia leukocytów i erytrocytów od osocza z płytkami krwi. W ten sposób wyodrębniony materiał wstrzykuje się z skórę pacjenta – nastrzykiwanie wykonuje się liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdy.

Niewątpliwą zaletą osocza bogatopłytkowego jest biokompatybilność, czyli zgodność tkankowa – wykorzystując osocze wyodrębnione z krwi własnej pacjenta, nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Wyższa przyswajalność preparatu przekłada się na lepsze efekty zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe pobudza komórki do namnażania, wspierając produkcję kolagenu. Zabieg poprawia elastyczność i jędrność skóry, wpływając na jej gęstość i koloryt.

Kiedy warto poddać się zabiegowi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to skuteczne rozwiązanie na wiele problemów. To skuteczny sposób na:

  • zmarszczki i nieestetyczne fałdy,
  • zwiotczenie skóry,
  • niejednolity odcień skóry, przebarwienia,
  • widoczne blizny (np. potrądzikowe),
  • przesuszoną, zmęczoną i pozbawioną blasku skórę.

Osocze bogatopłytkowe podaje się również pacjentom, borykającym się z problemem łysienia typu męskiego. Zabiegi z wykorzystaniem PRP przyspieszają ponadto procesy regeneracji skóry po innych zabiegach w ramach medycyny estetycznej.