nietrzymanie moczu
30 listopada 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Wkładki urologiczne jako pomoc w nietrzymaniu moczu

Nietrzymanie moczu to nieprzyjemny problem, który dotyczy kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Objawy nietrzymania moczu, takie jak wilgoć, czy brzydki zapach, mogą stać się na tyle wstydliwe, że pacjenci niechętnie mówią o nim nawet lekarzom. Co więcej – unikają kontaktu z innymi osobami. Skutecznym rozwiązaniem okazują się specjalne wkładki urologiczne, które pomagają pozbyć się dyskomfortu związanego z nietrzymaniem moczu. Jeśli ten problem dotyczy Ciebie lub kogoś z Twojego otoczenia, dowiedz się więcej
o wkładkach urologicznych. 

Przyczyny nietrzymania moczu

Istnieje wiele przyczyn nietrzymania moczu. Do głównych zalicza się reakcje obronne organizmu, takie jak kichanie i kasłanie, zaburzenia pracy mięśni wypieracza pęcherza moczowego, który powoduje mimowolne wypuszczanie, a także przerost prostaty u mężczyzn przy rozciągniętych ścianach pęcherza. Dodatkowo, nietrzymanie moczu może dotyczyć kobiet, które mają znacznie osłabione mięśnie Kegla lub kobiet po porodzie, które w jego wyniku również mają osłabione mięśnie dna macicy.

Jak tłumaczy pracownik firmy Rehamed: ,,Fakt, że problem nietrzymania moczu jest uciążliwy i zdecydowanie niekomfortowy sprawia, że wkładki urologiczne to koło ratunkowe. Korzystanie z nich to przede wszystkim wygoda, ale też komfort i spokój.”

Wkładki urologiczne – różnice i właściwości

Nietrzymanie moczu to dyskomfort dla kobiet i mężczyzn, który owocuje w nieprzyjemne objawy – nieprzyjemny zapach, odczuwalną i zauważalną wilgoć, a przy tym uczucie wstydu wśród innych osób. Wkładki urologiczne skutecznie pomagają w zlikwidowaniu tych skutków. Największą zaletą wkładek urologicznych jest wchłanialność oraz likwidacja nieprzyjemnego zapachu. Istnieje jednak różnica w poziomach wchłanialności – do wyboru są wkładki o różnych poziomach wchłaniania, w zależności od wielkości problemu nietrzymania moczu. Co ważne – duża wchłanialność, a przy tym większa ilości warstw wkładek urologicznych powoduje, że są one tak samo komfortowe i niezauważalne jak te cieńsze. Wkładki urologiczne można również dostosować pod względem wielkości. Nie istnieje więc jeden, uniwersalny rodzaj. Co więcej – można dokonywać wyboru spośród wkładek o różnej szerokości lub stopniu okrycia narządów moczowych. Różnice występują także w wyprofilowaniu wkładek, co jest związane z różną budową narządów moczowo-płciowych kobiet i mężczyzn. Dla kobiet ceniących sobie spokojny sen, istnieją także wkładki nocne, które zapewniają komfort podczas snu, dzięki zwiększonemu poziomowi wchłaniania oraz wydłużeniu i rozszerzonemu końcowi.