mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
17 maja 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Wampirzy lifting czyli kilka słów o mezoterapii osoczem bogatopłytkowym

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna przechodzi prawdziwy rozkwit. Zabiegami, które mają na celu poprawę walorów urody, ale też przeciwdziałanie efektom starzenia się organizmu, interesuje się mnóstwo kobiet i mężczyzn na całym świecie. Jednym z najciekawszych jest, tak zwany wampirzy lifting, czyli inaczej mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Wyjaśniamy, na czym ten zabieg polega oraz jakie korzyści dla ciała i ducha może przynieść.

Czym jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Osocze jest jednym z podstawowych składników krwi człowieka. Zawiera szereg dobroczynnych substancji, z których największe znaczenie w medycynie estetycznej mają płytki krwi. Ten składnik stymuluje wzrastanie komórek organizmu.

Ważna jest też obecność w osoczu trombocytów odpowiadających za prawidłowy proces krzepnięcia krwi. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym zaczyna się od pobrania około 30 mililitrów krwi od pacjenta, a następnie jej odwirowaniu.

Eksperci z Kliniki Medycyny Estetycznej N– Symbiosis MED tłumaczą: Przed odwirowaniem do krwi należy dodać antykoagulant, czyli substancję zabezpieczającą przed krzepnięciem. Proces wirowania ma na celu oddzielenie osocza i płytek krwi od pozostałych składników.

Mezoterapia zasadnicza polega na ostrzykiwaniu danej części ciała osoczem z wykorzystaniem cienkiej igły. Należy dokonać tego możliwie szybko, w maksymalnie 15 minut. Zapobiegnie to utracie właściwości osocza.

Wampirzemu liftingowi najczęściej poddaje się twarz, szyję i dekolt. Pacjenci mogą też skorzystać z mezoterapii skóry głowy lub dłoni.

Jakie korzyści niesie ze sobą mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Przed zabiegiem należy zapewnić pacjenta, że terapia osoczem jest całkowicie bezpieczna ponieważ korzysta się w niej z krwi własnej, przez co ostatecznie nie dochodzi do reakcji immunologicznych.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym prowadzi do szybkiego namnażania się i regeneracji komórek w ostrzykiwanych miejscach. Może więc bardzo skutecznie odświeżyć, odmłodzić i zrewitalizować skórę.

Wampirzy lifting, w przeciwieństwie do tradycyjnego, nie zmienia wyglądu twarzy, jednak jego efekt jest niezwykle estetyczny, a przede wszystkim naturalny. Terapia osoczem bogatopłytkowym może być też dobrym przygotowaniem do innych zabiegów, na przykład laserowych.

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne już po dwóch tygodniach. Specjaliści zalecają jednak, aby wykonać serię 2 do 4 zabiegów, aby zmaksymalizować ich dobroczynne działanie. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nie niesie ze sobą skutków ubocznych. Przez pierwszą dobę po zabiegu na skórze mogą być widoczne jedynie niewielkie ślady po nakłuciach.