11 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

W jakich miejscach można przyklejać tejpy?

Plastrowanie dynamiczne jest jedną z uznanych metod fizjoterapeutycznych. W Polsce praktyka ta rozpowszechniona została stosunkowo niedawno, bo dopiero w dwudziestym wieku, natomiast bardzo szybko zdobyła rzeszę zwolenników. W celu zregenerowania swojego organizmu stosuje się specjalne plastry do kinesiotapingu – tejpy. Sprawdź, na jakie części ciała można je przyklejać i co tak naprawdę daje plastrowanie dynamiczne.

Gdzie nakleja się tejpy, czyli elastyczne plastry do oklejania?

Aktualnie zakup plastrów do oklejania nie stanowi raczej problemu. Plastry do tapingu dostępne są w wielu miejscach, na przykład w sklepie z artykułami do fizjoterapii Fizjomix. Udowadnia to poniekąd, jak duże jest zainteresowanie kinesiotapingiem – popyt rodzi przecież podaż.

Plastrowanie dynamiczne jest zatwierdzoną metodą fizjoterapii, dlatego nie trzeba mieć wobec tej praktyki żadnych obaw. Taping jest skuteczną metodą pobudzania procesu regeneracji organizmu. Tejpy rehabilitacyjne nie zawierają leków, ani żadnych innych substancji, które mogłyby zniechęcić do korzystania z plastrów. Jest to całkowicie naturalny produkt.

Dzięki swoim właściwościom plastry do kinesiotapingu mogą skutecznie pomóc w pozbyciu się wielu dolegliwości bólowych. Dlatego właśnie w ofercie sklepów z artykułami do fizjoterapii znaleźć można plastry o różnej specyfice (przede wszystkim o niejednakowym rozmiarze), do oklejania odmiennych części ciała. To, gdzie taka taśma ma być umieszczona, na jakiej części ciała, zależy od tego, z jaką dolegliwością boryka się dana osoba.

W związku z tym, jeśli problem leży w kręgosłupie, to właśnie na nim przyklejane są tejpy. Jeśli z kolei osoba zgłaszająca się do fizjoterapeuty odczuwa ból w kolanie, to specjalista zaleca umieszczanie plastrów na bolącej części ciała. Wyróżnić też można między innymi plastry na plecy, plastry na bark, czy plastry na szyję.

Dla jakich celów zdrowotnych używa się plastrów do kinesiotapingu?

Plastrowanie dynamiczne pozwala pozbyć się wielu dolegliwości. Przyklejone w odpowiednim miejscu tejpy aktywizują wybraną partię ciała do regeneracji. Dzięki plastrom to tapingu można na przykład wyleczyć stany bólowe kolan, czy kręgosłupa. Sprawdzają się one także wtedy, kiedy chce się złagodzić bóle stawów, czy bóle mięśni, które są rezultatem kontuzji. Dzięki tejpom można nawet korygować wady postawy oraz złagodzić obrzęki. Ich stosowanie jest też idealnym sposobem na przyspieszenie gojenia się ran i wyleczenie ścięgna Achillesa. By jednak móc uzyskać pożądany efekt, należy wiedzieć, jak prawidłowo przykleja się tejpy do ciała i co najważniejsze – gdzie dokładnie je umieszczać.