jonizatory-wody
12 września 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

W jaki sposób działają jonizatory wody?

Niektórzy z Was z pewnością słyszeli o jonizatorach wody, może nawet są wśród Was tacy, którzy mają w domu jonizator. Wszystkim chcielibyśmy przedstawić to bardzo funkcjonalne urządzenie, które może poprawić zdrowie i komfort życia każdego z nas.

Czym są jonizatory wody?

Jonizatory w swoim działaniu wykorzystują proces elektrolizy. Dzięki niemu woda zostaje rozdzielona na 2 części. Część pierwsza zostaje „naładowana” jonami hydroksylowymi OH oraz wysoką wartością pH – i w ten sposób uzyskujemy wodę alkaliczną. Natomiast część druga przejmuje wodorowe H+, stając się w ten sposób wodą kwaśną o niskim pH.

Jak działają jonizatory – nanofiltracja

Mówiąc o jonizatorach, trzeba wspomnieć ich dwie główne funkcje: filtrację i jonizację wody. Woda, która płynie z naszych kranów, może zawierać szkodliwe substancje takie jak metale ciężkie, chlor, różnego rodzaju zanieczyszczenia. Najlepszą metodą oczyszczenia jej jest posiadania jonizatora wyposażonego w funkcję nanofiltracji. Ta bardzo innowacyjna technologia pozwala uzyskać bardzo czystą wodę wolną od wszelkich szkodliwych związków, a jednocześnie niepozbawioną cennych związków mineralnych. Nanofiltracja to gwarancja tego, że jonizacji zostanie poddana woda najwyższej jakości.

Czym jest jonizacja?

Woda bogata w minerały dostaje się do komory elektrolizy. Następnie w zależności od tego, czy chcemy uzyskać wodę alkaliczną, czy kwaśną – przez wodę przepływa prąd elektryczny o odpowiednim natężeniu. Wskutek jego działania minerały zaczynają się dzielić i łączyć z ujemnymi lub dodatnimi elektrodami. Proces ten powoduje uwolnienie z wody wszystkich korzystnych minerałów w wodzie alkalicznej oraz pozostałych minerałów w wodzie kwaśnej. Tej ostatniej możemy użyć do czyszczenia i pielęgnacji, a zdrowej wody alkalicznej – oczywiście do picia. Jednocześnie ma miejsce strukturyzacja wody na poziomie molekuł – mianowicie struktura wody zmienia się z H2O na OH-. W praktyce wygląda to tak, że molekuły gromadzą się, zamiast w duże grupy po 12-18 molekuł, w mniejszych grupach po 5 lub 6 molekuł. Więcej informacji o działaniu jonizatorów wody znajduje się na stronie internetowej http://blog.jonizatorywody.pl/.