Uroda Azjatek sekret maska w plachcie
5 listopada 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

W czym tkwi sekret długowiecznej urody Azjatek?

Azjatki słyną z idealnie gładkiej, rozświetlonej cery bez żadnych przebarwień, przez co ich rytuały pielęgnacyjne stają się wzorem dla kobiet na całym świecie. Azjatki rzadko decydują się na operacje plastyczne czy mocny makijaż- nie skupiają się na poprawianiu urody, ale wydobyciu jej naturalnego blasku. I dlatego poświęcają wiele czasu na odpowiednią pielęgnację.

Azjatycki rytuał pielęgnacji cery

W kulturze wschodniej oczyszczanie i pielęgnacja cery nie są tylko przymusem, a przyjemnym rytuałem. Podstawą zachowania czystej i zdrowej skóry jest dwuetapowe oczyszczanie. W pierwszej kolejności należy wykonać demakijaż, najczęściej za pomocą olejów, które są najbardziej delikatnym sposobem usuwania makijażu. Następnie stosowany jest kosmetyk oczyszczający na bazie wody- pianka lub żel do mycia twarzy. Raz w tygodniu warto wykonać złuszczanie najlepiej za pomocą peelingu enzymatycznego lub kwasowego. Peelingi mechaniczne nie są najlepszym wyborem dla skóry twarzy, gdyż agresywne pocieranie może uszkodzić naturalną barierę hydrolipidową cery. Następnym krokiem jest tonik, esencja lub hydrolat, który przygotowuje skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Ważnym krokiem jest aplikacja serum, jest to kosmetyk do zadań specjalnych. Dlatego powinien być dopasowany do aktualnych potrzeb skóry.  Okazjonalnie stosowane są też maski na płacie. Jest to wygodna forma, która pozwala na lepsze wchłanianie składników aktywnych. Na koniec nakładany jest krem nawilżający, który zapobiega wysuszeniu i zatrzymuje wodę w skórze. Ważny jest przy tym sposób aplikacji- zamiast wcierania kremu, należy wklepywać go w skórę co, pozwoli na jego lepsze działanie.

Ochrona przed słońcem to sekret wiecznie młodej skóry

W przeciwieństwie do zachodu, gdzie wizyty w solarium wciąż są popularne, a opalanie na plaży jest niemal zwyczajem, Azjatki chronią się przed słońcem w każdy możliwy sposób. Promienie UV przyczyniają się do utraty jędrności skóry, jej przedwczesnego starzenia się, a także zmiany jej pigmentacji, czyli powstawania przebarwień i plam. Niezwykle ważnym krokiem, bez którego reszta pielęgnacji nie przyniesie efektu, jest codzienne stosowanie kremu z filtrem jako zakończenie porannej pielęgnacji. Wysokie filtry przeciwsłoneczne są ważne nie tylko latem. Aby zachować młody wygląd skóry, takie kosmetyki należy stosować cały rok i pamiętać o reaplikacji kremu kilka razy w ciągu dnia. Wysokiej jakości kremy i kremy BB z filtrem dostępne są w sklepie Mizon, który oferuje szeroki wybór profesjonalnych kosmetyków azjatyckich.