chirurgia plastyczna
13 grudnia 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

W czym może pomóc współczesna chirurgia plastyczna?

W dzisiejszych czasach dbałość o wygląd zewnętrzny jest niezwykle ważna. Ładne odbicie w lustrze nie tylko poprawia naszą samoocenę, ale także,  pomaga nam w codziennym życiu. Nic więc dziwnego, że chirurgia plastyczna, która kiedyś skupiała się głównie na walce z deformacjami lub uszkodzeniami ciała, np. poparzeniami czy bliznami, obecnie coraz częściej pomaga poprawić to, co nam osobiście nie podoba się w naszym wyglądzie.

Chirurgia plastyczna twarzy

Współczesna chirurgia plastyczna twarzy oferuje nam niezwykle wiele możliwości. Możemy zmniejszać lub  korygować odstające uszy, poprawiać powieki, gdy opadają lub są za duże, podnosić brwi, a jedną z popularniejszych operacji jest korekcja nosa, która nie tylko poprawia wygląd, ale często wpływa na komfort oddychania, który wcześniej odbierała krzywa przegroda nosowa.

Sylwetka i piersi

Któż z nas nie chciałby poprawić tego i owego w swoim ciele? Jeżeli zapytamy sto przypadkowych osób prawdopodobnie każda z nich byłaby w stanie wskazać jakiś element swojego ciała, który według niej mógłby wyglądać lepiej. Dlatego chirurgia plastyczna sylwetki jest odpowiedzią na te potrzeby. Nie chodzi o przesadne ingerowanie we własne ciało, ale o walkę z tym, co często paraliżuje i odbiera całkowicie pewność siebie. Przykładem takiego zabiegu jest usuwanie guzków (przerośniętej tkanki gruczołowej) u mężczyzn. Tak zwana ginekomastia spędza sen z powiek niejednemu mężczyźnie ponieważ wygląda to tak, jakby mężczyzna miał piersi. Innymi zabiegami, które może wykonać chirurg plastyczny jest odsysanie tkanki tłuszczowej, usunięcie obwisłej skóry z brzucha (np. po zrzuceniu wielu kilogramów) czy zmniejszenie lub zwiększenie piersi.

Z umiarem

Chirurgia plastyczna oferuje  wiele możliwości, ale to nadal zabiegi ingerujące w nasze ciało. Dlatego rozważając skorzystanie z takiego zabiegu powinniśmy skonsultować się z wykwalifikowanym i doświadczonym chirurgiem plastykiem np. chirurg plastyk Jerzy Chęciński, wykonać wszystkie konieczne badania i zastosować się do zaleceń.