20 października 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Urządzenia medyczne Heine

Postawienie precyzyjnej diagnozy jest podstawą skutecznego leczenia wszystkich rodzajów schorzeń. Wymaga ono rozległej wiedzy, jak również doświadczenia. Oprócz nich jednak lekarz powinien dysponować także dobrej jakości sprzętem, który umożliwi przeprowadzenie dokładnych pomiarów czy obserwacji podejrzanych struktur. Sprzęt taki produkuje uznana w branży medycznej firma Heine.

Wśród podstawowych narzędzi diagnostycznych koniecznie należy wymienić stetoskop, który stał się wręcz symbolem lekarskiego fachu. Oprócz klasycznego stetoskopu internistycznego o dwustronnej głowicy odsłuchowej dla dwóch zakresów częstotliwości spotkać można także stetoskopy pediatryczne (gdzie głowica ta jest odpowiednio mniejsza), a także kardiologiczne, których konstrukcja pozwala na ograniczenie zakłóceń z zewnątrz, dzięki czemu osłuchiwanie pacjentów z chorobami serca jest jeszcze dokładniejsze.

Do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi służą z kolei stetoskopy podmankietowe. Pomiar ten oczywiście nie może odbyć się również bez udziału ciśnieniomierza. Jego wiarygodność w przypadku urządzeń Heine jest szczególnie wysoka dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu pojedynczego węża, który doceniło m.in. Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego.

Narzędzia specjalistyczne

Urządzenia medyczne Heine to również sprzęt dedykowany konkretnym specjalizacjom, takim jak laryngologia, proktologia czy okulistyka. Pierwsza z tych dziedzin nie może obejść chociażby bez otoskopu, pozwalającego diagnozować problemy w obrębie błony bębenkowej oraz zewnętrznego kanału słuchowego. Laryngoskop z kolei używany jest w diagnostyce chorób krtani, a także w przeprowadzaniu intubacji. Może mieć on kształt prosty bądź zakrzywiony, a także ruchomą końcówkę ułatwiającą intubację w szczególnie trudnych przypadkach.

Oprócz tych dwóch rodzajów urządzeń, oświetlanych diodami LED bądź żarówkami halogenowo-ksenonowymi (XHL), Heine w swojej ofercie dla laryngologów ma również depresory języka, dzięki którym niewygodne stosowanie jednocześnie latarki i szpatułki laryngologicznej już nie stanowi problemu. Źródłem skoncentrowanego promienia światła jest tu żarówka XHL, odpowiednio osłonięta, tak by nie oślepić pacjenta.

Innowacyjne oświetlenie

Światło emitowane przez ten rodzaj żarówek – wykorzystywanych też w latarkach diagnostycznych przydatnych zarówno laryngologom, jak i neurologom czy okulistom – pod względem temperatury barwowej zbliżone jest do światła dziennego, co ma niebagatelne znaczenie dla postawienia właściwej diagnozy. Wymaga ono bowiem realnego odzwierciedlenia kolorów. Jeszcze lepsze rezultaty na tym polu osiągnąć można dzięki zastosowaniu technologii LED HQ, w której stosuje się lekkie, energooszczędne diody emitujące jasne, równomiernie rozłożone światło o wskaźniku odwzorowania koloru CRI przekraczającym 90.

Rozwiązanie to wykorzystano w lampach czołowych marki Heine, jak również w gabinetowych lampach diagnostycznych oraz dermatoskopach i wideodermatoskopach, gdzie rzeczywiste odzwierciedlenie kolorów jest szczególnie ważne. Uzyskany dzięki nim obraz może zostać zapisany i przeanalizowany z pomocą opracowanego we współpracy z dermatologami oprogramowania.

Niektóre modele są kompatybilne też z cyfrowymi lustrzankami i smartfonami umożliwiającymi robienie zdjęć fragmentów naskórka oraz ich archiwizację – dodaje przedstawiciel dystrybuującej narzędzia diagnostyczne marki Heine firmy Plus Ultra.

Dla okulistów i proktologów

Warto wymienić wśród nich też oftalmoskopy pośrednie, których zsynchronizowane regulowanie zbieżności i paralaksy pozwala na dokładne dobranie oświetlenia do danego rodzaju źrenicy, oftalmoskopy bezpośrednie, a także mierzące błędy refrakcji skiaskopy, retinometry, transiluminatory i lampy szczelinowe. Z kolei w ofercie skierowanej do proktologów znajdziemy jednorazowe sigmoidoskopy i tubusy ano- oraz proktoskopowe, wykonane ze zwiększającego komfort pacjenta termoplastiku.