suche włosy
22 lipca 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Szampony polecane do włosów suchych

Suche i przypominające siano włosy to problem wielu kobiet. Dobór szamponu, który zapewni ich właściwe nawilżenie stanowi nie lada wyzwanie. Choć producenci oferują coraz nowsze preparaty do pielęgnacji suchych włosów, niektóre kobiety nadal nie mogą poskromić nieładu na głowie. Jaki skład powinien mieć odpowiedni szampon do włosów suchych? Jak nadać im wymarzony blask i delikatność? O tym poniżej.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szamponu?

Niektóre często stosowane zabiegi mogą niekorzystnie wpływać na stan włosów. Regularne farbowanie, prostowanie i suszenie przesusza łodygę i powoduje, że włosy przypominają siano, a skóra na głowie może się łuszczyć. Włosy mogą stać się suche także z powodu zmniejszonej ilości łoju produkowanego przez skórę. W takim przypadku nie są one naturalnie nawilżone i trzeba zacząć wspomagać je odpowiednimi kosmetykami. Jakie szampony polecają pracownicy hurtowni fryzjerskiej Wats?

Przede wszystkim emolienty. Substancje w nich zawarte nie tylko nawilżają włosy, ale chronią je także przed nadmierną utratą wilgoci. Doskonale sprawdza się także zasada „myj włosy, gdy tego potrzebują”. Częste stosowanie kosmetyków może utrudniać produkcję łoju przez skórę, a tym samym wpływać niekorzystnie na suche włosy. Do pielęgnacji należy używać przede wszystkim delikatnych preparatów, które nie spotęgują problemu.

Dlaczego włosy stają się suche?

Problem suchych włosów występuje dosyć często. Wiele kobiet zgłasza się po poradę do salonów fryzjerskich oraz po pomoc w kwestii doboru odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Zanim jednak profesjonaliści doradzą jakich preparatów używać muszą dowiedzieć się, jaka jest przyczyna przesuszonych i łamliwych włosów. Niektóre z nich są wywołane przez czynniki genetyczne, inne przez niewłaściwą pielęgnację. Do najczęstszych przyczyn suchych włosów należą:

  • utrata naturalnej otoczki tłuszczowej,
  • niesprzyjające warunki zewnętrzne,
  • ekspozycja włosów na wysoką temperaturę,
  • mycie w zbyt gorącej wodzie,
  • częste suszenie i prostowanie,
  • papierosy i alkohol,
  • pył i kurz,
  • obciążające kosmetyki.

Niektóre osoby, pomimo stosowania polecanych preparatów, nadal zmagają się z problemem. W takim przypadku można zapytać o poradę dermatologa. Na zły stan włosów często ma wpływ skóra głowy. Aby móc nadać im blask i właściwie nawilżyć, należy wiedzieć jaki skład powinny mieć dobrane indywidualnie szampony do włosów suchych. Niestety, problem nadal jest powszechny. Z tego powodu producenci kosmetyków wciąż starają się ulepszać swoje preparaty. Dzięki zastosowaniu nowych technologii i odpowiedniego składu każdy może znaleźć odpowiedni dla swoich włosów szampon.