Stylizacja paznokci
6 stycznia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Stylizacja paznokci. Niezbędnik manicurzystki

Stylizacja paznokci stała się w ostatnich latach prawdziwą sztuką, która wymaga sporej precyzji oraz skrupulatności w wykonywaniu różnych ozdób na paznokciach. Coraz więcej kobiet decyduje się na korzystanie z usług profesjonalistek, które oprócz umiejętności wykonywania nawet najtrudniejszych wzorów, mają także wyczucie estetyki, dzięki któremu można dobrać idealny motyw dla każdej z klientek. Dodatkowo, manicurzystka powinna posiadać profesjonalny sprzęt i odpowiednie akcesoria do stylizacji paznokci, które ułatwią pracę i pozwolą zadbać o właściwą higienę podczas wykonywania stylizacji. Jakie akcesoria są niezbędne w pracy manicurzystki?

Pilniki do paznokci

Pilniki są podstawą w stylizowaniu paznokci. Nadają one płytce paznokcia pożądany kształt, który zostanie wcześniej dobrany według uznania danej klientki. Zdarza się, iż manicurzystki najpierw skracają paznokcie za pomocą obcinacza lub nożyczek, a dopiero potem zaczynają je piłować. Takie rozwiązanie nie jest jednak korzystne, szczególnie w przypadku kruchych i rozdwajających się paznokci, ponieważ obcinanie może je dodatkowo osłabić.

Dobry pilnik nie powinien być zbyt ostry, aby nie uszkodzić płytki. Jego głównym zadaniem jest nadanie odpowiedniego kształtu i wymodelowanie krawędzi paznokcia. Wybór pilnika w danym kształcie zależy głównie od indywidualnych preferencji manicurzystki.

Stanowisko do manicure

Odpowiednio przygotowane stanowisko do wykonywania stylizacji paznokci ułatwi pracę i zapewni pełen komfort zarówno manicurzystce, jak i klientce.

Jak mówi specjalistka z Centrum Dystrybucji i Kształcenia BeautyNova: Najważniejszym punktem stanowiska do stylizacji paznokci są profesjonalne lakiery hybrydowe oraz żele i pyłki, dzięki którym można wykonywać fantazyjne wzory na paznokciach. Ważne są także odpowiednie bloczki polerskie oraz waciki. Niezbędnym elementem na stanowisku pracy każdej stylistki paznokci powinny być również środki do dezynfekcji, które pomogą zachować pełną higienę. Warto posiadać także oliwkę i pielęgnacyjne kremy do rąk.

Bazy i topy do paznokci

Podstawą wykonania dokładnej, a przede wszystkim trwałej stylizacji paznokci są bazy oraz topy. Na rynku można znaleźć zarówno produkty dedykowane dla manicure żelowego, jak i hybrydowego. Głównym zadaniem bazy jest zabezpieczenie paznokcia przed czynnikami zewnętrznymi oraz zapewnienie jak najlepszej trwałości lakieru. Bazy posiadają odżywcze właściwości, a także pozwalają na przedłużenie płytki paznokcia. Topy chronią kolor przed wyblaknięciem oraz gwarantują idealne wykończenie całej stylizacji.

Każda manicurzystka powinna posiadać kilka niezbędnych akcesoriów chcąc wykonać trwałą i estetyczną stylizację paznokci. Stanowisko do manicure musi zawierać nie tylko podstawowe elementy wyposażenia, takie jak pilniki, lakiery, czy też bazy, ale również rzeczy niezbędne do zachowania odpowiedniej higieny.