1 lutego 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Strefa Spa – relaks dla ciała i ducha

Podczas dłuższych i krótszych wyjazdów poznajemy nowe miejsca, ale przede wszystkim wypoczywamy. O jakości naszego pobytu w dużej mierze decyduje hotel, w którym zdecydujemy się zatrzymać. Przed dokonaniem wyboru warto przyjrzeć się udogodnieniom, które oferuje. Zrelaksować się pomoże na przykład strefa spa. Baseny, sauny, czy zabiegi na twarz i ciało pozwolą się odprężyć i zapomnieć o problemach dnia codziennego. 

Hotele to już nie tylko miejsca, w których nocujemy. Oferują one wiele dodatkowych udogodnień, by zapewnić gościom wypoczynek w komfortowych warunkach. Jednym z nich są strefy spa, które pozwalają zrelaksować się ciału i duszy. 

Strefa spa – kojąca woda

Główną atrakcją strefy spa jest zazwyczaj basen. Pływanie to nie tylko frajda dla całej rodziny – zapewnia ono przede wszystkim wiele korzyści zdrowotnych. Spędzanie czasu w wodzie pozytywnie wpływa na nastrój i redukuje stres. Pływanie poprawia kondycję, wspomaga krążenie, zwiększa wydolność płuc, odciąża stawy i pomaga zrzucić nadmiar kilogramów. Pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie ma także inna wodna atrakcja strefy spajacuzzi. Kąpiel z hydromasażem pomoże rozprawić się z cellulitem i zmniejszyć obrzęki nóg. Redukuje także bóle układu kostno-stawowego. 

Strefa spa – masaże  

Do niezwykle relaksujących zabiegów zaliczyć można również masaże. Mogą zostać wykonane na całym ciele lub tylko wybranej jego partii. Pozwalają rozluźnić napięte mięśnie, poprawić krążenie, rozgrzać ciało czy zredukować tkankę tłuszczową.

W strefach spa masaże wykonuje się na przykład z wykorzystaniem gorących olejków czy specjalnych kamieni.  Zabieg można połączyć z aromaterapią lub akupresurą – wyjaśnia ekspert z Kaniówka Ski Resort w Białce Tatrzańskiej. 

Strefa spa – zabiegi na twarz i ciało

Mniej popularną, ale bardzo atrakcyjną propozycją są zabiegi kosmetyczne. Niektóre hotele w swoich strefach spa oferują rytuały pozwalające zadbać o skórę. Eksperci wykorzystują specjalistyczne preparaty, takie jak peelingi i maski. W zależności od potrzeb zostaje ona oczyszczona, nawilżona, ujędrniona czy zregenerowana. A nic tak nie poprawia nastroju, jak młodszy wygląd. 

Strefa spa to udogodnienie, które zdecydowanie pomoże ci wypocząć i naprawdę się zrelaksować. Dostęp do basenu i jacuzzi wliczony jest zazwyczaj w cenę pobytu. Pozostałe atrakcje bywają dodatkowo płatne. Przeglądając oferty zwróć uwagę na ich różnorodność, a także czas trwania poszczególnych zabiegów.