25 lipca 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Środki na poprawę pamięci i koncentracji

Problemy z pamięcią i koncentracją mogą pojawić się w różnych sytuacjach. Dotyczą nie tylko ludzi starszych. Po suplementy na poprawę sprawności umysłowej sięgają także uczniowie i studenci oraz osoby szczególnie aktywne. Tym bardziej, że codzienność wymaga od nas stałego działania. Każdego dnia mierzymy się z nowymi wyzwaniami i nieprzewidzianymi sytuacjami, które wymagają od nas natychmiastowej reakcji. Jakie preparaty pozytywnie wpływają na pracę naszego mózgu?

Suplementy z suchym wyciągiem z liści miłorzębu

Preparaty z suchym wyciągiem Ginkgo bilobae folii należą do najbardziej polecanych środków na poprawę pamięci i koncentracji. Usprawniają przepływ krwi w mózgu i zwiększają jego zaopatrzenie w tlen oraz składniki odżywcze. Ponadto liść miłorzębu ma działanie antyoksydacyjne i chroni komórki mózgowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Jednym z takich suplementów jest Bilobil, który można zażywać także w razie zaburzeń krążenia mózgowego z objawami zawrotów głowy i szumu w uszach oraz zaburzeń ukrwienia kończyn z objawami uczucia ochłodzenia. Zmniejsza bóle spowodowane tymi dolegliwości, a jednocześnie poprawia pamięć i zdolności intelektualne.

Wysokoskoncentrowany ekstrakt z miłorzębu japońskiego to również składnik leku Bilomag. Dodatkowo zawiera magnez i witaminę B6, które zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia – komentuje nasz rozmówca z apteki online Miro Apteka.

CDP-cholina na prawidłowe funkcjonowanie mózgu

CDP-cholina jest kolejną substancją, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Kiedy dostarczymy ją do organizmu, ulega hydrolizie do cytydyny i choliny. Te substancje przenikają przez barierę krew-mózg i odgrywają dużą rolę w regeneracji oraz syntezie błon komórek nerwowych, a także kwasów nukleinowych i białek. CDP-cholina korzystnie oddziałuje na pamięć i funkcje poznawcze, jest swego rodzaju dopingiem dla mózgu. Jednym z suplementów zawierających tą substancję jest Citotrop. Wystarczą jedna-dwie kapsułki dziennie, aby usprawnić procesy zapamiętywania i kojarzenia.

Kwasy DHA i lecytyna w okresach intensywnej pracy umysłowej i nauki

Pośród środków na poprawę pamięci i koncentracji znajdują się także leki z kwasami DHA i lecytyną, takie jak Doppelherz Aktiv Dla Mózgu. Te substancje mają duże znaczenie dla prawidłowej pracy mózgu. Usprawniają procesy nerwowe, w tym procesy poznawcze oraz procesy zapamiętywania. Zmniejszają również podatność na stres i przyspieszają regenerację układu nerwowego w okresach intensywnej pracy umysłowej, nauki, jak również w stanach stresu czy wyczerpania nerwowego. Preparat może być stosowany przez młodzież i osoby dorosłe. Wysoką dawkę lecytyny zawiera także Doppelherz Aktiv Lecytyna 1200 Forte.   

Płyny doustne dla seniorów

Seniorom poleca się także płyny doustne, zawierające specjalnie wyselekcjonowane ekstrakty roślinne oraz witaminy, łatwiejsze w przyjmowaniu niż tabletki i kapsułki. Pomagają utrzymać dobre funkcje poznawcze, ale nie tylko. Suplementy takie jak suplement Na witalność firmy Walmark mają znacznie szersze spektrum działania:

  • wspomagają prawidłowe krążenie krwi i dobrą pracę serca,
  • utrzymują prawidłowy stan naczyń krwionośnych,
  • zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia,
  • utrzymują prawidłowe funkcje psychologiczne,
  • pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego,
  • usprawniają produkcję czerwonych krwinek.

Ten i wiele innych preparatów na poprawę pamięci i koncentracji dostaniemy w sprawdzonych aptekach. Szczególnie polecane są apteki online, które gwarantują wysoką jakość produktów i szybką dostawę. Warto zadbać o sprawną pracę mózgu praz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego!