spray do dezynfekcji powierzchni ekranow elektroniki
18 października 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Spraye antybakteryjne do powierzchni. Właściwości i zastosowania

Specjalistyczne preparaty antybakteryjne to dziś absolutna konieczność w wielu branżach. Wykorzystuje się je do dezynfekcji powierzchni biurowych, firmowych sprzętów, stolików w restauracjach itd. Korzystają z nich nie tylko osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo sanitarne obiektów publicznych, ale także osoby prywatne. Co warto wiedzieć o takich środkach?

Czyszczenie elektroniki i optyki

Spray antybakteryjny to płyn do czyszczenia elektroniki i optyki przeznaczony jest do usuwania zanieczyszczeń różnego typu z powierzchni wyświetlaczy i szkła.

Dobrej jakości produkt, na przykład Blank Cleaning Spray, skutecznie dezynfekuje takie powierzchnie jak:

  • ekrany LCD i OLED,

  • tablice elektroniczne,

  • laptopy,

  • smartfony,

  • aparaty fotograficzne,

  • okulary.

Dzięki temu nadaje się do zastosowania w powierzchniach biurowych, ale także w domowych pracowniach i nie tylko.

Co wyróżnia spray antybakteryjny dedykowany do elektroniki? Naturalna formuła takiego preparatu sprawia, że ekrany nie niszczą się i nie rysują, a na ich powierzchniach tworzy się specjalna powłoka ochronna, która zabezpiecza przed osadzaniem się kurzu.

Płyny do higienicznej dezynfekcji rąk

Obecnie, jak chyba nigdy wcześniej, szczególną uwagę zwraca się na regularną dezynfekcję rąk. Dlatego dobrze, by wszystkie obiekty publiczne oddawały takie preparaty do użytku swoim klientom lub petentom.

Niezwykle ważne jest to, by płyny przeznaczone do stosowania bezpośrednio na skórę były bezpieczne, skuteczne i nie powodowały podrażnień. W tym celu warto wiec wyposażyć się w artykuły uznanego producenta, który oferuje wyłącznie certyfikowane i przebadane dermatologicznie płyny. Takim producentem jest Aquafor.

Płyny do dezynfekcji powierzchni w dużych opakowaniach

Równie dobrze sprawdzają się dziś antybakteryjne płyny uniwersalne do różnorodnych zastosowań. Można je wykorzystywać we wszystkich obiektach użyteczności publicznej, np. na dworcach, w centrach handlowych, na siłowniach, w gabinetach kosmetycznych, w biurach.

Płyny antybakteryjne uniwersalne czyszczą powierzchnie takie jak uchwyty, siodełka, maszyny, klamki, deski sedesowe, poręcze czy wyświetlacze. Pozbywają się groźnych dla człowieka wirusów, pozwalając zachować czystość w obiektach, w których gromadzi się sporo osób.

Jak korzystać z takich preparatów? Wystarczy spryskać nimi wybraną powierzchnię i pozostawić na około minutę, a następnie wytrzeć ręcznikiem papierowym. Stosować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Przykładowy skład uniwersalnego specyfiku antybakteryjnego to kompozycja zapachowa bez alergenów oraz rozpuszczalniki organiczne 2-ol (>30%).

W dobrej jakości produktach działanie antybakteryjne powinno być potwierdzone atestami laboratorium certyfikującego SGS. Istotne jest także to, by preparat był przebadany dermatologicznie.