jędrna skóra
25 września 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Sposoby na ujędrnienie skóry

O jędrnej skórze marzy tak samo wiele kobiet, jak mężczyzn. Brak cellulitu, rozstępów i gładkie ciało wydają się dla wielu osób nieosiągalne. Jednak istnieje kilka sposobów, aby przywrócić skórze odpowiednie napięcie i elastyczność. Jedne z nich wymagają ciężkiej pracy nad sobą, natomiast inne pozwalają szybko nadać kłopotliwym partiom ciała odpowiedni wygląd. Jak można ujędrnić skórę?

Co można zrobić, aby poprawić jędrność skóry?

Za to, że skóra traci swoją jędrność, są odpowiedzialne naturalne procesy związane z jej starzeniem. Jednak niektórzy pomagają niekorzystnemu działaniu czasu. Za utratę jędrności odpowiedzialny jest także brak aktywności fizycznej. Do tego dochodzi często siedząca praca i nieregularne spożywanie posiłków.

Receptą na zachowanie jędrnej skóry na długo są ruch – np. spacery czy bieganie – a także dieta uboga w cukry i tłuszcze. Jak wiadomo, na co dzień ciężko stosować się do tych zasad. Można także używać specjalistyczne kremy, preparaty, przy czym nie powinno się spodziewać po ich stosowaniu natychmiastowych efektów.

Niektórzy uważają, że bez skalpela i zabiegu liposukcji nie można przywrócić skórze jędrności. Nie ma to wiele wspólnego z prawdą. Istnieją zabiegi, które są jednocześnie skuteczne, przyjemne i dają zdumiewająco szybkie rezultaty” – mówi ekspertka z Koncept Studio Figura.

Jakie metody pozwalają przywrócić jędrność skórze?

Osoby chcące poprawić jędrność swojej skóry – i to jej różnych części – mogą skorzystać z całego wachlarza możliwości.

Dobrym pomysłem jest elektrostymulacja. W czasie jej trwania osoba pragnąca pochwalić się sprężystym i gładkim ciałem jest podłączana do specjalnych elektrod. Te z kolei emitują bardzo niskie napięcie elektryczne, które pobudza do pracy mięśnie. Doskonałe efekty daje korzystanie z urządzenia Roll Shaper. Pozwala on usprawnić przepływ limfy, a co za tym idzie pozbyć się cellulitu.

Niezwykle skuteczną metodą jest endermologia. Zabieg ten polega na masowaniu ciała dwoma rolkami. Dodatkowo w czasie takiego masażu wykorzystuje się podciśnienie. Skóra zostaje zasysana oraz kolejno zwijana i rozwijana przez rolki, których szybkość można regulować.

Aby poprawić jędrność skóry, można również zdecydować się na kawitację. Metoda ta jest oparta na wykorzystywaniu ultradźwięków. Wibracje o dużej częstotliwości przenikają w głębokie warstwy skóry. Usprawnione zostają krążenie i metabolizm, a zwapnienia zostają zlikwidowane. Ostateczny efekt kawitacji ultradźwiękowej zabiegu to gładka, jędrna i zdrowo wyglądająca skóra.