makijaż
12 lipca 2011

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Sposoby na idealny makijaż

W życiu każdej kobiety istnieją dni, w których chcą wyglądać wyjątkowo i czuć się pięknie. Uroczystości rodzinne i wielkie wyjścia wymagają nie tylko dobrania kreacji, ale także stosownego makijażu, który będzie stanowił jej zwieńczenie.

Dlatego wiele kobiet już na długi czas przed ważnym wydarzeniem rozważa, jak zrobić dobry makijaż, który zatuszuje niedoskonałości i podkreśli największe atuty urody.

Jak dobrać podkład, a jak szminkę? Jak zrobić makijaż oczu? I czym go zrobić? Te problemy nie są chyba obce żadnej z nas. Dlatego stworzyliśmy mały poradnik, który pomoże rozwiać te wątpliwości. Nieważne, czy chcesz zrobić szałowy makijaż na sylwestra, elegancki  na studniówkę czy romantyczny na wesele. Ważne, abyś trzymała się reguł, które pomogą uzyskać pożądany efekt i pozwolą uniknąć makijażowych wpadek.

Istnieje kilka prostych zasad mówiących o tym, jak zrobić dobry makijaż, a pierwsza z nich brzmi: umiaru nigdy za wiele. Nie ma nic bardziej szpecącego kobiecą twarz niż ostry, przerysowany, wulgarny makijaż. Zasada ta dotyczy zwłaszcza ilości nałożonego podkładu i pudru (im więcej, tym łatwiej o efekt nienaturalnej maski) oraz akcentów kolorystycznych na twarzy. Dlatego podczas wykonywania makijażu, nawet jeśli ma to być egzotyczny makijaż na sylwestra, zawsze dbamy o równowagę kolorystyczną. Jeśli mocno pomalowałyśmy oczy, rezygnujemy z krwistoczerwonej szminki. Natomiast jeśli chcemy bardzo podkreślić i uwypuklić usta, rezygnujemy z intensywnych barw na powiekach.

Druga zasada to: dobry makijaż, to trwały makijaż. Zważony cień na powiekach czy plamy na twarzy wywołane startym podkładem tworzą wrażenie zaniedbania i wywołują wyjątkowo przykre odczucia estetyczne. Nie pozwólmy, aby podczas ważnej dla nas uroczystości ktoś przypiął nam łatkę niechluja. Z podkładem sprawa jest prosta – przed jego położeniem nakładamy specjalną bazę, a po jego nałożeniu pokrywamy go sypkim pudrem. Jego nadmiar natomiast usuwamy przykładając do twarzy czystą chusteczkę higieniczną. Wykonanie tych zabiegów nie wywoła efektu maski, a pozwoli nam cieszyć się nieskazitelną cerą przez cały wieczór. A jak zrobić makijaż oczu, aby cień pozostał na swoim miejscu aż do momentu zmycia? Tu kluczem jest właśnie użycie podkładu i sypkiego pudru – nałożenie ich na powieki przed nałożeniem cienia czy kredki spowoduje, iż kosmetyki te lepiej przywrą i będą dłużej się trzymać. Ponadto zastosowanie podkładu i pudru ma jeszcze jedną, istotną zaletę – znacząco ułatwia wykonanie makijażu oczu, ponieważ na tak przygotowanej bazie kolorowe kosmetyki wyjątkowo łatwo (i posłusznie) się rozprowadzają.

Makijaż oczu to także dobór właściwej i pasującej do naszego typu urody kolorystyki. Kolory, które pasują niemal każdej kobiecie, to delikatne, złamane odcienie różu, beżu i brązu. Jeśli jednak nie mamy pewności, jak zrobić makijaż oczu, który będzie pasował i podkreślał nasz indywidualny typ urody, możemy poradzić się makijażystki, wizażystki czy też po prostu skorzystać z zasobów Internetu. Istnieje wiele portali poświęconych tematyce makijażu – możemy tu znaleźć mnóstwo inspiracji oraz gotowych pomysłów i szablonów.