11 lipca 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

SPA w Uzdrowisku – dodatkowe możliwości pobytu w Uzdrowisku

Nowoczesne uzdrowiska to już nie tylko miejsce, gdzie można zregenerować siły i poprawić zdrowie. Coraz bardziej rozbudowana oferta rekreacyjna i kosmetologiczna sprawia, że uzdrowisko to idealny kierunek dla osób, które oczekują weekendowego lub urlopowego relaksu w SPA. Jakie możliwości w tym zakresie oferują uzdrowiska i jakie są ich przewagi nad innymi ośrodkami SPA?

Zalety SPA w uzdrowisku

Większość uzdrowisk, w tym także Uzdrowisko Nałęczów, bazuje na wyjątkowych właściwościach pozyskiwanej tam wody. Jej skład różni się w zależności od miejsca. Wody w poszczególnych uzdrowiskach różnie oddziałują na organizm, ale jedno jest pewne – zawsze jest to wpływ zbawienny.

Uzdrowisko i ośrodek SPA to idealna para, która łączy w sobie relaksacyjne i upiększające walory zabiegów SPA z prozdrowotnymi właściwościami wody wykorzystywanej w uzdrowisku. W zwykłym miejskim SPA woda nie ma w składzie niczego szczególnego. Wyjeżdżając na SPA do uzdrowiska, korzystasz z dobrodziejstw kryjących się w tamtejszych źródłach.

Jakie walory ma woda w Uzdrowisku Nałęczów? Jest jej kilka rodzajów:

  • Woda ze źródła „Miłość” wzmacnia serce i reguluje jego pracę. Osłabia stany depresyjne, ułatwia zasypianie, odświeża umysł i zmniejsza zmęczenie. Usprawnia mięśnie i stawy.
  • Woda ze źródła „Barbara” to sposób na znużenie i apatię, ale też na piękniejsze włosy i paznokcie. Poprawia koncentrację, uprawnia układ oddechowy.
  • Woda ze źródła „Celiński” podnosi koncentrację, poprawia kondycję włosów i paznokci, a nawet pomaga przy pękających kącikach ust. Usprawnia pracę jelit, przyspiesza niskie tętno.

Przyznasz, że to brzmi znacznie lepiej niż zabiegi z użyciem chlorowanej wody w ośrodkach SPA przy basenach, prawda? Zabiegi SPA z wykorzystaniem wody uzdrowiskowej wykazują bardzo wysoką skuteczność. Rezultaty zauważysz na własnej skórze!

Jakie zabiegi SPA są dostępne w uzdrowisku?

Oferta zabiegów SPA w uzdrowisku w Nałęczowie jest bardzo szeroka i obejmuje zarówno zabiegi z użyciem wody (bicze, hydromasaże, kąpiele), jak i manualne (drenaż limfatyczny), a także ćwiczenia fizyczne (gimnastyka w basenie), masaże (klasyczny, bańką chińską, kamieniami, stemplami, ujędrniający, wyszczuplający w kapsule itd.) i inne (np. tlenoterapia).

Nie brakuje też zabiegów na twarz: wygładzających, odmładzających, przywracających skórze równowagę, matujących, rozświetlających, oraz na ciało: złuszczających, ujędrniających czy modelujących.

Ciekawie prezentuje się oferta dla mężczyzn. Mogą oni dodać sobie energii i przywrócić siły peelingiem solno-ziołowym oraz masażem z olejkiem, skorzystać z kompleksowego zabiegu na twarz wraz ze wskazówkami co do samodzielnej pielęgnacji lub skorzystać z ujędrniania całego ciała.

Do tego dochodzą typowe zabiegi upiększające: mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, manicure, regulacja brwi i wiele innych. Można więc zadbać o siebie od stóp do głów – zarówno o wygląd, jak i zdrowie.