soczewki
26 listopada 2015

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Soczewki czy okulary?

Nasilające się problemy ze wzrokiem, poza oczywistym dyskomfortem, stawiają nas przed nie lada wyborem: soczewki czy okulary? Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, każde ma swoich zwolenników i przeciwników. Zanim zdecydujesz się na zakup którejś z tych dwóch opcji, dowiedz się, co możesz dzięki nim zyskać.

Okulary

Przez długi czas były jedynym rozwiązaniem problemów ze wzrokiem, do dziś wiele osób decyduje się właśnie na nie. Okulary są przede wszystkim proste w używaniu, nie ma problemów z ich zakładaniem i zdejmowaniem. Jeszcze nie tak dawno temu wielu młodych ludzi wstydziło się okularów, obecnie są one jednak popularnym elementem całego stroju. Wielka różnorodność wzorów i kolorów oprawek sprawia, że można dzięki nim łatwo podkreślić rysy i charakter twarzy. Choć jednorazowy zakup okularów to wydatek rzędu kilkuset złotych, to jedna para wystarczy na całe lata, są więc ostatecznie mniejszych wydatkiem niż soczewki. Ich najpoważniejszą wadą jest to, że mogą zniekształcać widziany obraz, prowadzić do wizualnego powiększenia lub pomniejszenia oczu osoby, która je nosi i bardzo łatwo je zniszczyć. Nawet mała rysa na powierzchni szkła może prowadzić do zniekształcenia obrazu oraz dużego dyskomfortu.

Soczewki kontaktowe

Od pewnego czasu są bardzo popularną alternatywą dla okularów, wiele osób wybiera je ze względu na ich liczne zalety. Są bardzo lekkie i wygodne, nie zniekształcają ani obrazu, ani wyglądu oczu. Nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, nawet w uprawianiu sportu (z wyjątkiem dyscyplin wodnych i kontaktowych). Wielkim plusem jest również to, że są niewidoczne, w związku z tym nie zdradzają, jaką posiadamy wadę wzroku, ani nie wpływają na nasz wygląd. Posiadają jednak pewne mankamenty, z którymi należy się liczyć. Przede wszystkim każdy, kto chce z nich korzystać powinien nauczyć się je nakładać i zdejmować, pamiętać o ich pielęgnacji i regularnej wymianie. Soczewki nie nadają się również do korzystania z nich przed komputerem, nosząc je należy unikać przebywania w pomieszczeniach suchych, klimatyzowanych oraz zadymionych, zbyt długie ich noszenie może powodować wysuszenie oczu i duży dyskomfort.

Zanim wybierzesz…

Niezależnie od tego, czy preferujesz tradycyjne okulary czy może wygodne soczewki, pamiętaj, że ważne jest odpowiednie dobranie ich do swojej wady wzroku oraz kupowanie wysokiej jakości produktów ze sprawdzonych źródeł. Zajrzyj na stronę https://abcsoczewki.pl/, z pewnością znajdziesz tam szkła i soczewki, jakich potrzebujesz.