Zabieg depilacji laserem
25 października 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Skuteczność lasera diodowego w walce z owłosieniem

W przypadku kobiet owłosienie na poszczególnych partiach ciała nie zawsze jest pożądane. Nowoczesny laser diodowy to jedno z najczęściej używanych i najskuteczniejszych urządzeń w walce z tym problemem. Pozwala pozbyć się kompleksów i już po kilku zabiegach cieszyć gładką skórą. Na czym polega jego skuteczność i jakich zasad przestrzegać, przygotowując się do wizyty w klinice? Podpowiadamy.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser diodowy swoją skuteczność zawdzięcza silnej energii świetlnej, którą generuje. Skupiające się na konkretnych częściach włosów wiązki, powodują całkowitą destrukcję mieszków. Warto jednak podkreślić, że otaczające włoski tkanki pozostają nienaruszone. Nie ma więc obaw o to, że po zabiegu z użyciem wskazanego urządzenia, skóra stanie się nadwrażliwa albo pojawią się na niej przebarwienia czy rany.

Zadowalający efekt przy użyciu lasera osiąga się jednak pod kilkoma warunkami. Umawiając się na wizytę w klinice, pamiętaj o tym, że włosy muszą znajdować się wówczas w fazie aktywnego wzrostu. W tym czasie w każdym z nich znajduje się bowiem najwięcej melaniny. Jest to barwnik, który potęguje oddziaływanie promieniowania, co przekłada się na większą skuteczność zabiegu. Bezpośrednio przed spotkaniem z kosmetologiem lub lekarzem zrezygnuj zatem z domowej depilacji. Musisz liczyć się również z przynajmniej kilkoma wizytami w klinice. Pojedynczy zabieg w większości przypadków nie jest wystarczający.

Jak przygotować się do zabiegu z użyciem lasera diodowego?

Zabieg depilacji laserem diodowym nie jest inwazyjny, co nie oznacza, że nie warto odpowiednio się do niego przygotować. Pierwszym krokiem powinno być zapoznanie się ze wszystkimi przeciwskazaniami. Do najważniejszych zalicza się ciążę, ciężkie infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze oraz niektóre choroby skóry, na przykład łuszczycę. Co najmniej dwa tygodnie przed umówioną wizytą należy też zrezygnować z opalania. Laser diodowy wychwytuje ciemny kolor włosków. W trakcie kąpieli słonecznych wrasta natomiast poziom melaniny w samej skórze, co finalnie może urządzenie „zmylić”. Mniej więcej na miesiąc przed zabiegiem trzeba też odstawić ewentualne, światłouczulające leki, tabletki psychotropowe, antydepresanty oraz herbatki ziołowe na bazie dziurawca.

Wybierając miejsce na zabieg, kieruj się doświadczeniem i wyposażeniem konkretnej kliniki. Branża beuaty to dziś bardzo dochodowy biznes, dlatego wiele osób – po zaledwie kilkudniowym szkoleniu – proponuje swoje usługi z zakresu kosmetologii. Samozwańczych specjalistów należy jednak unikać. Tylko, gdy oddajesz się w ręce profesjonalistów, możesz być pewien zadowalających efektów.

– Od kilkunastu lat specjalizujemy się w świadczeniu usług polegających na wykonywaniu zabiegów w zakresie medycyny estetycznej. Stawiamy jednak na uczciwość lekarską – wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia medycyny w tym obszarze – podkreśla kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem z Dobosz Clinic – Gabinetu Medycyny Estetycznej.