wybielanie zebow
12 lipca 2011

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Skuteczne sposoby na wybielanie zębów

Picie kawy i herbaty, palenie papierosów czy zamiłowanie do czerwonego wina nie służą naszym zębom. Wystawione na długotrwałe działanie tych substancji nawet idealnie białe zęby przebarwiają się i nabierają odcieni dalekich od nieskazitelnej bieli.

Posiadanie białych zębów to wręcz wymóg współczesnych czasów – zadbany i biały uśmiech pomaga nam nie tylko w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich, ale także (a może nawet przede wszystkim) w znalezieniu satysfakcjonującej pracy. Dlatego też coraz więcej z nas zastanawia się, jak wybielić zęby, aby uzyskać olśniewający i długotrwały efekt.

Nie ma co ukrywać, że porady czym wybielić zęby powinniśmy raczej poszukać u stomatologa niż na własną rękę. Jednak większość osób obawia się wysokich kosztów związanych z profesjonalnym wybielaniem zębów. Nie mówiąc już o powszechnym strachu przed dentystą. Korzystają z tego producenci kosmetyków, którzy znaleźli sposób na to, jak wybielić zęby w domu.

Do dyspozycji oddają nam takie produkty, jak pasty wybielające, żele oraz paski wybielające. Produkty te odznaczają się różnym stopniem skuteczności – w przypadku żeli czy pasków wybielających możemy spodziewać się rozjaśnienia o 2 – 3 tony. Dlatego jeśli rozważamy, jak wybielić zęby, żeby uzyskać spektakularny efekt hollywoodzkiego uśmiechu, możemy się zawieść używając tych specyfików. Ponadto o tym, czym wybielić zęby, powinien zdecydować stopień intensywności przebarwień – niewielkie, mało intensywne przebarwienia można bez problemu usunąć za pomocą produktów dostępnych w drogeriach czy aptekach. Przebarwienia ciemne, intensywne będą wymagały interwencji profesjonalisty.

Niektórzy z nas nie ufają lub nie chcą stosować środków chemicznych i zastanawiają się, jak naturalnie wybielić zęby. Dla tych osób mamy niezbyt dobrą wiadomość: nie istnieje żaden sprawdzony sposób na to, jak wybielić zęby domowym sposobem. Co prawda w Internecie znajdziemy pełno porad, jak naturalnie wybielić zęby cytryną, sodą oczyszczoną czy nawet węglem, jednak my odradzamy te sposoby z dwóch bardzo ważnych powodów. Po pierwsze: metody te są po prostu nieskuteczne i nie przynoszą większych efektów. Drugi powód jest jeszcze ważniejszy: metody te powodują niszczenie szkliwa, a więc wybielając zęby cytryną czy węglem fundujemy sobie próchnicę oraz… kolejne przebarwienia. Nie ma więc skutecznego i bezpiecznego domowego sposobu, jak wybielić zęby.

Rozważając kupno produktu mającego spowodować, że będziemy cieszyli się białymi zębami, kierujmy się przede wszystkim marką. Znany producent i dobra marka są gwarantem, iż naszym zębom nic złego się nie stanie, a rozjaśnienie będzie widoczne. Jeśli producent nie budzi naszego zaufania, nie kupujmy jego produktu. Pamiętajmy, że jeśli uszkodzimy szkliwo, późniejsze koszty związane z leczeniem próchnicy (i wybielaniem u stomatologa) będzie znacznie przewyższał koszt zakupu żelu czy pasków wybielających renomowanej firmy.