skuteczna-dieta
4 listopada 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Skuteczna dieta nie musi oznaczać głodówki

Nadwaga i otyłość to problem, z którym spotyka się coraz więcej kobiet i mężczyzn. Ich przyczyną jest niewłaściwy sposób odżywiania i tryb życia jaki prowadzą. Pozbycie się dodatkowych kilogramów sprawia zazwyczaj wiele kłopotów, wymaga czasu i cierpliwości. Dobrze dobrana dieta odchudzająca to taka, której efekt jest widoczny przynajmniej dwa lata po zakończeniu okresu odchudzania.

Nie ma diety idealnej i uniwersalnej – każdy człowiek posiada inny wzrost oraz masę ciała, ponadto różnimy się wykonywaną pracą i aktywność fizyczną. Zatem dieta musi być indywidualnie dopasowana do naszych potrzeb. Nie warto więc korzystać z gotowych kuracji i „diet cud”, ponieważ mogą być nieodpowiednie dla naszego organizmu. Odchudzanie ma sens, jeżeli łączy stosowanie diety z odpowiednią dla naszego organizmu redukcją kalorii wraz z regularną aktywnością fizyczną.

Ruch ma olbrzymie znaczenie nie tylko dla poprawy kondycji i sprawności organizmu, ale wpływa pozytywnie na spalanie tkanki tłuszczowej. Dlatego nie może go zabraknąć w procesie odchudzania, powinien pojawiać się minimum dwa razy w tygodniu. Popularne drakońskie diety wyniszczają organizm i przynoszą krótkotrwały efekt, powodując ponowny przyrost wagi. Chcąc uniknąć niepowodzenia i efektu jo-jo należy skorzystać z wizyty u doświadczonego dietetyka, który przeprowadzi dokładny wywiad na temat dotychczasowego trybu życia. Pierwsza konsultacja ma na celu przeprowadzenie dokładnego wywiadu zdrowotno-żywieniowego, aby jak najlepiej poznać pacjenta. Podczas wizyty specjalista wykonuje także pomiary masy ciała, obwodów, tkanki tłuszczowej i masy mięśni szkieletowych, na końcu wyznaczając cel dalszej współpracy.

Dobrze dopasowana dieta odchudzająca to taka, która jest opracowana z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i preferencji. Wizyta u dietetyka pozwoli dostosować terapię do stanu zdrowia i ustali ilość kalorii w porozumieniu z pacjentem. Ważne jest również dopasowanie diety do aktywności fizycznej i stylu życia. Plan żywieniowy układany jest na bieżąco, z uwzględnieniem sezonowości produktów oraz wykorzystaniem jak największej ilości świeżej i nieprzetworzonej żywności. Wprowadzając indywidualny program odchudzający, uwzględniający preferencje i awersje żywieniowe, bardzo szybko widać poprawę wyglądu, samopoczucia i upragniony spadek wagi.

Podczas ustalania indywidualnego programu dietetyk bierze pod uwagę tryb życia i godziny wygodne do spożywania posiłków, dieta jest niemalże “uszyta na miarę”. W rezultacie przynosi zamierzone i ustalone efekty. Dietetyk ma za zadanie stworzyć plan żywieniowy, który jest możliwie najbardziej zoptymalizowany dla pacjenta, a stosowanie diety nie może być uciążliwe ani męczące. Osobiste spotkanie z dietetykiem to gwarancja profesjonalnego podejścia do pacjenta, pełnego zrozumienia i zaufania. Specjalista stawia przede wszystkim na zmianę nawyków żywieniowych poprzez edukację i uświadamianie pacjentów o konsekwencjach dokonywania prawidłowych wyborów.

Źródło: Prywatna przychodnia Micromedica.pl

Wolą i wsparciem specjalisty dietetyka, można zmienić siebie, a także swoje życie na zdrowsze i lepsze.