piekny usmiech
7 kwietnia 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Sekrety pięknego uśmiechu

Co wpływa korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie? Co sprawia, że patrzymy na świat bardziej optymistycznie, a w relacjach osobistych tworzymy głębszą więź? Odpowiedź jest prosta – uśmiech. Każdy może skorzystać z tego daru i sprawić, aby świat wokół nas stał się piękniejszy. Warto mieć to na uwadze i od najmłodszych lat pielęgnować swój uśmiech, który w niektórych sytuacjach czyni cuda.

Co daje nam szczery uśmiech?

Badania naukowe dowodzą, że im częściej się uśmiechamy, tym bardziej jesteśmy postrzegani jako przyjaźni, mili i szczęśliwi. Ciekawostką jest również fakt, że w trakcie szczerego uśmiechu w kącikach naszych oczu pojawiają się zmarszczki, ponieważ podczas wykonywania tej prozaicznej czynności uaktywniają się dwie grupy mięśni – jarzmowe większe oraz okrężne oka. Dzięki temu możemy łatwo sprawdzić, czy ktoś uśmiecha się z prawdziwej radości, czy robi to sztucznie. Poza tym szczery śmiech wpływa korzystnie na wydzielanie się w mózgu endorfin, które są hormonami szczęścia poprawiającymi poziom naszego samopoczucia. Nawet jeżeli chcemy się dobrze poczuć w chwilach zwątpienia, warto uśmiechnąć się samemu do siebie. Prawdą jest jednak, że częściej śmiejemy się w towarzystwie innych ludzi, dlatego jest to ważny aspekt w interakcjach społecznych, który pozwala nam na stworzenie szczególnej więzi z bliskimi. Jak zatem dbać o uśmiech, aby był on naszym dobrym towarzyszem na długie lata?

Zalety stomatologii estetycznej

Sekret pięknego uśmiechu zna stomatologia estetyczna. Jest to dziedzina, która zajmuje się wyglądem zębów oraz twarzy. Zabiegi wykonywane w jej obrębie pozwalają osiągnąć zadowolenie ze swojego wizerunku i uzyskać większą pewność siebie w bezpośrednich kontaktach z innymi ludźmi. Mogą one przybrać formę wybielania zębów – najpopularniejszego zabiegu, który pozwala na usunięcie przebarwień spowodowanych np. paleniem papierosów, piciem barwiących napojów, jedzeniem ciemnych owoców i warzyw, a także ścieraniem się szkliwa. Są to również usługi korygujące kształt, kolor oraz wszelkiego rodzaju przekrzywienia i rotacje zębów. Aby zamaskować przebarwienia, których nie usunie zabieg wybielania, stomatologia estetyczna oferuje usługi polegające na nałożeniu na zęby licówek – specjalnych płytek mocowanych cementem, które poprawiają wygląd estetyczny uzębienia, a także sprawiają wrażenie „hollywoodzkiego uśmiechu”.

Do standardowych zabiegów wykonywanych w ramach stomatologii estetycznej należą również: piaskowanie oraz skaling. Celem zastosowania pierwszej metody jest usunięcie osadu, kamienia lub przebarwień, które powstały na powierzchni zębów. Piaskowanie wykonywane jest za pomocą piaskarki, która oczyszcza zęby sprężonym strumieniem wody zmieszanej z powietrzem i sodą oczyszczoną. Skaling natomiast jest metodą usuwania kamienia nazębnego za pomocą ręcznego lub ultradźwiękowego skalera stomatologicznego. Oba zabiegi korzystnie wpływają na wygląd naszego uzębienia i są stosowane profilaktycznie jako przeciwdziałanie chorobom zębów.

Warto już dziś zadbać o swoje zęby i skorzystać z usług stomatologii estetycznej. Kompleksową opiekę wszystkim pacjentom z Warszawy i okolic gwarantuje m.in. gabinet stomatologiczny Dental Knap na Ursynowie.