kwas hialuronowy
23 lutego 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Różnice między kwasem hialuronowym usieciowanym a nieusieciowanym

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego to bardzo popularna praktyka, stosowana głównie w celu pozbycia się oznak starzenia. Trzeba jednak pamiętać, że taki preparat może różnić się w zależności od dokładnej budowy cząsteczek. Istnieją dwa rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kiedy stosuje się poszczególne typy? Jakie są największe różnice pomiędzy nimi?

Czym różni się kwas hialuronowy usieciowany od nieusieciowanego? 

Różnice pomiędzy kwasem hialuronowym usieciowanym a nieusieciowanym objawiają się głównie w budowie cząsteczek. Pierwszy wariant zawiera łańcuchy hialuronianu połączone ze sobą krzyżowo. Metabolizuje się dłużej, dlatego efekt jego wstrzyknięcia jest widoczny nawet po kilku miesiącach. Ten preparat jest najczęściej stosowany podczas wypełniania zmarszczek i modelowania ust czy nosa, co ma wpływ na utrzymanie rezultatów zabiegu na dłużej.

Nieusieciowany kwas hialuronowy składa się natomiast z cząsteczek o krótkich łańcuchach. Rozpada się on bardzo szybko – trwa to nawet 2 dni. Nie jest więc stosowany do wypełniania zmarszczek. Znajduje swoje zastosowanie natomiast podczas wszelkich zabiegów odmładzających i rewitalizujących, np. jako składnik koktajlów wykorzystywanych w trakcie mezoterapii. Pozwala bowiem na poprawienie nawilżenia, napięcie skóry i pobudzenie komórek do szybszej odnowy. To dobry wybór w przypadku skóry zmęczonej, potrzebującej rewitalizacji.

Jaki kwas hialuronowy warto wybrać? 

Poszczególne rodzaje kwasu hialuronowego różnią się od siebie przeznaczeniem, dlatego wybór odpowiedniego typu zależy od tego, jaki zabieg chcesz przeprowadzić. Wariant nieusieciowany nie sprawdzi się np. w celu usuwania zmarszczek. Wówczas jedyną opcją pozostaje kwas hialuronowy usieciowany. Oba warianty tego preparatu znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Ciba Cosmetics oferującego profesjonalne półprodukty wykorzystywane w medycynie estetycznej. Warto pamiętać, by te preparaty cechowały się wysoką jakością i były odpowiednio przebadane. Trafiają bowiem bezpośrednio do ciała, dlatego muszą pochodzić ze sprawdzonego źródła.

Kwas hialuronowy jest bardzo bezpieczny, ponieważ pojawia się on naturalnie również w ludzkim organizmie. Jego podanie musi jednak przeprowadzić odpowiednio wykwalifikowana osoba, o czym trzeba pamiętać przed zdecydowaniem się na zabieg z wykorzystaniem tego preparatu.