masci konopne konopie olejki kosmetyki
5 listopada 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Rozmaite zastosowania maści konopnych

Czy wiesz, że konopie siewne cieszyły się ogromną popularnością już w czasach starożytnych? Obecnie znowu zyskują na popularności, a to za sprawą powrotu do naturalnego trybu życia. Ludzie ponownie zaczynają o siebie dbać, w czym bardzo pomagają preparaty konopne, zwłaszcza maści. Bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym linolowy, omega-6 oraz omega-3 mają ogrom cennych właściwości. Gdzie najczęściej znajdują zastosowanie?

Maści konopne – jakie mają przeznaczenie?

Maści konopne znakomicie radzą sobie z różnymi schorzeniami skórnymi. Wspomniane kwasy nienasycone, które się w nich znajdują, reagują ze składem błon komórkowych, a to przekłada się na korzystne efekty. Dlatego też preparaty tego typu można z powodzeniem stosować do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, w tym suchej, tłustej, normalnej, a zwłaszcza wrażliwej i problematycznej.

Dobre maści konopne mają właściwości nawilżające, przeciwzapalne, a nawet odmładzające. W jakich przypadkach są zalecane?

  • Łuszczyca – maść konopna ułatwia odbudowanie płaszcza lipidowego, wspomaga usuwanie obumarłych komórek i poprawia przepływ krwi. Kompleksowo nawilża skórę, jak i łagodzi podrażnienia.

  • Trądzik – jeśli borykasz się z trądzikiem, maść konopna zmniejszy stany zapalne. Nie wysusza przy tym skóry, nawilża ją kompleksowo, a także przyspiesza gojenie. Zapobiega nawet powstawaniu nieestetycznych blizn.

  • Atopowe zapalenie skóry – maść z konopi łagodzi stan zapalny i zapobiega jego rozprzestrzenianiu. Tworzy przy tym warstwę ochronną na naskórku.

  • Poparzenia, i przebarwienia – wszelkie niepożądane zmiany skórne można skutecznie eliminować z pomocą maści konopnej. Redukuje przebarwienia, poparzenia, a nawet egzemę.

Produkt tego typu znakomicie sprawdza się także w walce z hemoroidami, grzybicą, łojotokiem czy też pękającymi piętami. Łatwo zauważyć, że znajduje zastosowanie w wielu zróżnicowanych przypadkach. Wiele osób chętnie używa maści konopnej także do nawilżania suchych dłoni. To znakomita ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak mróz i wiatr. Sprawdza się też w leczeniu otarć, a nawet do łagodzenia stanu zapalnego po wykonaniu tatuaży.

Gdzie kupić dobrą maść z konopi?

Dobre maści konopne kupisz tylko ze zweryfikowanych źródeł. Dlatego właśnie warto wybrać firmę, której oferta jest bogata w różne preparaty konopne, poświadczone stosownymi certyfikatami. Takie w ofercie ma Konopna Farmacja Sopot, sprzedająca również produkty online.

Jeśli więc masz problemy skórne, postaw na wysokogatunkowe maści konopne. Doskonale nawilżają i łagodzą naskórek, a nawet odmładzają i działają przeciwzapalnie.