zabiegi kosmetyczne
10 czerwca 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Rodzaje zabiegów kosmetycznych

Zabiegi kosmetyczne wykonywane w profesjonalnych salonach służą kompleksowej pielęgnacji ciała. Ich podstawowym zadaniem jest poprawa kondycji skóry, jednak nie pozostają bez wpływu na samopoczucie, a niektóre mogą aktywizować do lepszej pracy cały organizm.

Podstawowym celem wszystkich zabiegów kosmetycznych jest poprawa kondycji skóry ciała i twarzy lub poszczególnych wytworów naskórka, w tym włosów i paznokci – wyjaśnia nasza rozmówczyni z firmy ForSpa. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów branży kosmetycznej, salony coraz bardziej poszerzają swoją ofertę, wprowadzając do niej np. masaże o charakterze prozdrowotnym czy możliwość skorzystania z innowacyjnych technologii, które ułatwiają wejście w stan głębokiego relaksu.

Zabiegi na skórę twarzy

W centrum zainteresowania kosmetyki od zawsze znajduje się pielęgnacja cery. Powody są proste, twarz jest wizytówką każdego człowieka, a o jej piękny wygląd zabiegają przede wszystkim kobiety. Właściwa pielęgnacja skóry twarzy nie jest łatwa i powinna być dostosowana do wielu indywidualnych czynników, takich jak płeć, wiek i stan zdrowia klienta, ale także specyficznych wymogów samej cery: rodzaj (sucha, mieszana, tłusta), skłonność do wyprysków lub przesuszenia itd.

W najlepszych salonach kosmetycznych zatrudniani są eksperci, który z powodzeniem dobiorą odpowiedni, czyli skuteczny i w pełni bezpieczny zabieg do każdego rodzaju cery. Do najczęściej wykonywanych należą zabiegi nawilżające, oczyszczające (peelingi, dermobrazje) i odmładzające.

Zabiegi na dłonie i stopy

Metody pielęgnacji dłoni i stóp tworzą kolejny bardzo ważny segment kosmetyki i trudno wyobrazić sobie salon nie posiadający ich w ofercie. Dłonie to kolejny po twarzy, niezwykle istotny element naszego wizerunku. Jednocześnie są niezwykle narażone na niszczący wpływ czynników środowiskowych i uszkodzenia mechaniczne. Kompleksowy manicure obejmuje złuszczanie, nawilżanie i regenerację skóry dłoni oraz nadanie pięknego kształtu i pomalowanie paznokci.

Stopy co prawda nie są tak mocno eksponowane, jednak również obarczone są dużym wysiłkiem, a przy tym bardzo mocno unerwione. Ich pielęgnacja może być wzbogacona masażem, który wzmocni ukrwienie stóp i pomoże uchronić je od przemęczenia i bolesności. Pełen pedicure obejmuje złuszczanie martwego naskórka i zgrubiałych skórek, wmasowanie kremu i pielęgnację paznokci. Bardzo przyjemnym wzbogaceniem zabiegu szczególnie latem jest sięgnięcie po kosmetyki chłodzące i odświeżające – przekonuje specjalista z przedsiębiorstwa ForSpa.

Zabiegi na całe ciało

Zabiegi na ciało oferowane przez salony spa to przede wszystkim zdrowotne i relaksujące masaże. Masaż oddziałuje przede wszystkim na układ ruchowy, w zależności od wykorzystanych technik rozluźnia lub aktywizuje mięśnie, uelastycznia stawy i przyczynia się do ogólnego wzmocnienia ich konstrukcji. Ruchy wykonywane przez masażystę wpływają także na pracę układu nerwowego, dzięki czemu możliwe jest wprowadzenie osoby masowanej w stan głębokiego relaksu.

Masaże specjalistyczne, przez oddziaływanie na tkanki miękkie oraz układ krążenia, pomagają w procesie odchudzania lub walki z niedoskonałościami, takimi jak np. cellulit. Często masaże wzbogacone są rozmaitymi zabiegami służącymi regeneracji skóry, takimi jak peelingi czy maski.

Jak widać, współczesny salon kosmetyczny i spa to olbrzymia różnorodność zabiegów, wymagających od pracowników szerokiej wiedzy oraz ciągłego jej poszerzania. Tymczasem oprócz usług wymagających bezpośredniego kontaktu, pojawiają się także zabiegi wykorzystujące przede wszystkim działanie nowoczesnych technologii, takich jak lampy solarne, czy kabiny relaksacyjne. Tego typu propozycje w ofercie salonu są bardzo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają klientowi osiągnąć pożądane rezultaty bez konieczności nabywania skomplikowanych umiejętności przez personel.